Pałac tajemnic
Agnieszka Pietrzyk
Książka
| Wydawnictwo: | Nemezis |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Wydanie: | 1 |
| Liczba stron: | 264 |
| Rok wydania: | 2026 |
O książce Pałac tajemnic
Stary pałac. Nowa zbrodnia. Każdy ma coś do ukrycia.
Barokowy pałac nad jeziorem Narie, niegdyś należący do pruskiego rodu von der Groebenów, od lat budzi niepokój. Dziś w jego murach mieści się dziesięć mieszkań komunalnych. W jednym z nich zostaje zamordowane rosyjskie małżeństwo Reznikowów, a ich piętnastoletnia córka znika bez śladu.
Nowa lokatorka, Alicja Prus, wciągnięta w wir wydarzeń, odkrywa, że za elegancką fasadą pałacu kryją się sekrety, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego.
Wraz z postępem śledztwa na jaw wychodzą kolejne tajemnice mieszkańców, a w ciasnych korytarzach pobrzmiewają echa dawnych zdarzeń.
Każdy sąsiad ma coś do ukrycia. Każdy zakamarek pamięta szept, którego lepiej nie słyszeć.
Szczegółowe informacje na temat książki Pałac tajemnic
| Wydawnictwo: | Nemezis |
| EAN: | 9788384127605 |
| Autor: | Agnieszka Pietrzyk |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Wydanie: | 1 |
| Liczba stron: | 264 |
| Rok wydania: | 2026 |
| Data premiery: | 2026-06-29 |
| Podmiot odpowiedzialny: | HERACLON INTERNATIONAL SP. Z O.O. ul. Okulickiego 7/9 05-500 Piaseczno PL |
Podobne do Pałac tajemnic
Inne książki Agnieszka Pietrzyk
Inne książki z kategorii Kryminał
Oceny i recenzje książki Pałac tajemnic
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Zainteresował mnie opis - hermetyczne miejsce zbrodni. OPINIA: W kryminałach Agathy Christie bardzo podobało mi się to, że fabuła rozgrywała się często w zamkniętej lokalizacji - rezydencje, stare posiadłości, Orient Express, gdzie podejrzanymi były osoby znajdujące się w tym konkretnym miejscu i czasie, dlatego zaintrygował mnie opis "Pałacu Tajemnic" i jest nie zawiodłam się. Bohaterowie, a przede wszystkim podejrzani są charakterystyczni i łatwo ich zapamiętać już od pierwszych stron. Każdy z nich wnosi coś do historii i ma swój „udział” w tej opowieści. Ciekawa forma zapisu zeznań również w jakiś sposób przywołała do mojej głowy przesłuchania Herculesa Poirot. Samo zakończenie jest dość zaskakujące, chociaż muszę przyznać, że nie wywołało u mnie jakiegoś super "wow", ale ta książka broni się na każdej stronie ciekawą akcją, napięciem, plot twistami, których nie da się przewidzieć i samą próbą odkrycia sprawcy. Naprawdę świetnie i bardzo szybko mi się to czytało, wciągnęłam się właściwie od samego początku i czytałam z zapartym tchem, bardzo pragnąc dowiedzieć się prawdy. PODSUMOWANIE: Książka dla kogoś, kto lubi "zamknięte" społeczności i hermetyczne miejsce zbrodni. Ja jak najbardziej polecam i na pewno sięgnę po coś jeszcze od autorki.
Lubicie kryminały, w których nic nie jest takie, jak się wydaje? "Pałac tajemnic" Agnieszki Pietrzyk zdecydowanie należy do historii z efektem zaskoczenia. Autorka zabiera czytelnika do starego barokowego pałacu nad jeziorem Narie, gdzie przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Morderstwo małżeństwa Reznikowów i zaginięcie ich córki uruchamiają lawinę wydarzeń, która odsłania kolejne warstwy kłamstw, przemilczeń i rodzinnych tajemnic. To, co najbardziej przypadło mi do gustu, to gęsta, niepokojąca atmosfera. Od pierwszych stron czuć, że za murami pałacu kryje się coś więcej niż tylko historia budynku. Każdy z mieszkańców wydaje się podejrzany, a z każdą stroną coraz trudniej odgadnąć, komu można zaufać. Autorka prowadzi fabułę spokojnie, ale konsekwentnie buduje napięcie, dzięki czemu do samego końca trudno przewidzieć, jak potoczy się śledztwo. To kryminał, który stawia nie tylko na zagadkę, ale również na psychologiczne portrety bohaterów i tajemnice z przeszłości. Jeśli cenicie historie z mrocznym klimatem, starymi rezydencjami i intrygami, które nie pozwalają odłożyć książki, „Pałac tajemnic” z pewnością spełni Wasze oczekiwania. Bardzo polecam!!