Jean-Jacques Sempé

„Kiedy byłem mały, robienie rozgardiaszu było moją główną rozrywką".Jean-Jacques Sempé

Sempé urodził się 17 sierpnia 1932 r. w Bordeaux. W szkole radzi sobie nie najlepiej, za złe zachowanie zostaje usunięty z liceum w Bordeaux i rozpoczyna aktywne życie: pracuje jako „chłopak do wszystkiego" u handlarza winem, wychowawca kolonijny, goniec... W wieku osiemnastu lat wstępuje na ochotnika do wojska i wyrusza do Paryża. Kręci się w pobliżu redakcji dziennika „Sud-Ouest", gdzie w 1951 roku sprzedaje pierwszy rysunek. Spotkanie z Goscinnym zbiega się z początkiem błyskawicznej kariery Sempégo jako „rysownika prasowego". W opowieściach o Mikołajku tworzy niezapomnianą galerię portretów małych urwisów, którzy już zawsze będą zaludniać naszą wyobraźnię. W czasie, kiedy powstają rysunki do Mikołajka, Sempé debiutuje w magazynie „Paris Match" (1956) i współpracuje z wieloma czasopismami. Jego pierwszy album z rysunkami zostaje wydany w 1962 roku pod tytułem Rien n'est simple. Później ukaże się jeszcze trzydzieści takich arcydzieł humoru, ukazujących w bardzo sugestywny sposób jego ironiczny, a zarazem pełen czułości stosunek do dziwactw człowieka i niedoskonałości świata. Twórca albumów takich jak Marcellin Caillou, Raoul Taburin, Monsieur Lambert, dzięki zmysłowi obserwacji połączonemu z niebywałym wyczuciem tego, co śmieszne, pozostaje od czterdziestu już lat jednym z największych rysowników francuskich. Oprócz własnych albumów ilustrował również Catherine Certitude Patricka Modiano i Historię pana Sommera Patricka Süskinda.
Sempé jako jeden z nielicznych rysowników francuskich miał okazję tworzyć ilustracje na okładkę prestiżowego „New Yorkera".


10,99 Powiadom mnie
10,99 Powiadom mnie
10,99 Powiadom mnie
10,99 Powiadom mnie
Powiadom mnie 10,99
Mikołajek i jego paczka. Alcest

Dla tych, co nie mieli jeszcze okazji poznać Mikołajka i jego kolegów idealnym wyborem okaże się książka pt. "Mikołajek i jego paczka. Alcest". Poznaj go bliżej i sięgnij po lekturę!

Jednym z chłopców, należących do paczki Mikołajka, jest Alcest. Jedną z jego największych pasji jest jedzenie (zwłaszcza podwieczorków), dlatego często można spotkać go z ulubionymi łakociami. Alcest wyróżnia się nieco okrąglejszą sylwetką i nieposkromionym apetytem. Ogromną miłością darzy bułki z dżemem i rogale z czekoladą. Chłopiec jest najlepszym przyjacielem Mikołajka.

Książki z serii o Mikołajku zaliczane są do klasyki. Przygody wesołych chłopców, którzy cały czas wpadają na zwariowane i zabawne pomysły wciągają na każdym kroku. Historie o Mikołajku, Gotfrydzie, Ananiaszu, Euzebiuszu, Joachimie i reszcie bohaterów z tego świata zna niejeden czytelnik. Jeśli jednak nie miałeś jeszcze okazji poznania paczki Mikołajka, sięgnij koniecznie po książki z tej serii.

"Mikołajek i jego paczka. Alcest" to książka, stworzona dzięki współpracy duetu, René Goscinny i Jean-Jacques Sempé. Goscinny urodził się 14 sierpnia 1926 w Paryżu. Był francuskim scenarzystą i pisarzem. Goscinny zasłynął jako jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych twórców komiksu europejskiego. Zmarł 5 listopada 1977 roku.

W 1955 Goscinny poznał Jeana-Jacquesa Sempé, z którym nawiązał współpracę przy tworzeniu przygód o Mikołajku. Sempé jest autorem charakterystycznych rysunków, zdobiących historyjki o Mikołajku i jego przyjaciołach.

› zobacz więcej...