Terra Incognita. Wybrzeże Szkieletów

Agnieszka Stelmaszyk

Terra Incognita. Wybrzeże Szkieletów

7.8

(47 ocen) wspólnie z

Broszurowa ze skrzydełkami
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Zielona Sowa

26,15 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

26,15 zł - cena detaliczna

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Seria „Terra Incognita” to przede wszystkim seria przygodowa, sięgająca do najlepszych przykładów powieści przygodowych dla dzieci i młodzieży.
Trzy elementy charakteryzujące serię:
o Współczesna historia opowiadająca przygody polskich dzieci; znane realia, wiarygodni bohaterowie;
o Walor edukacyjny: bohaterowie odwiedzają różne miejsca w Europie i Afryce; bogate opisy i odniesienia do geograficznych, kulturowych i historycznych faktów;
o Przygoda i sensacja: zaskakujące wydarzenia, zagadki, tajemnice, szybkie zwroty akcji – wszystko to, co młody czytelnik lubi najbardziej w powieściach przygodowych.

Aby książka przykuwała czytelnika nie tylko treścią, ale i formą edytorską, wewnątrz okładki pojawi się mapa, w środku zaś ilustracje czarno-białe. Taka oprawa graficzna przywodzi na myśl najlepsze powieści dla młodzieży (seria Alfreda Szklarskiego, książki Karola Maya) w nowoczesnej, współczesnej wersji, mogą nie tylko ułatwić dzieciom lekturę (mapy pozwolą śledzić trasę bohaterów, szkice przedstawiające zwierzęta, przyrodę czy napotkane plemiona – ułatwią dzieciom zapamiętanie wielu faktów), ale sprawią też, że książka wyróżni się na rynku.
Reasumują, seria „Terra Incognita” to zagadka, tajemnica, egzotyka (dzikie zwierzęta, tropikalne puszcze, sawanny, rwące rzeki, dzikie plaże itd.). Do tego szereg złych bohaterów-przeciwników, którzy za wszelką cenę nie chcą dopuścić do odnalezienia matki (wśród nich poszukiwacze skarbów, kłusownicy itd.). Piękne krajobrazy i odrobina magii, niczym w filmie „Kopalnie króla Salomona”. Do tego prawdziwe historie, badania i odkrycia w tle – m.in. podróż i badania przyrodnicze, które w 2000 roku przeprowadził przyrodnik Mike Fay (w National Geographic ukazywał się cykl artykułów z tej wyprawy pt. „Megatransect”, Mike Fay przeszedł pieszo lasy Kamerunu, Gabonu i Konga).

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.



Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...

Komentarze nie są potwierdzone zakupem