Nocni Wędrowcy


Wojciech Jagielski

Nocni Wędrowcy

Oprawa miękka
Liczba stron: 380
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2020

Zamówienie wyślemy 2020-05-18

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Nieustannie aktualny legendarny reportaż Wojciecha Jagielskiego.

Historia, która powtarza się na naszych oczach, niewiarygodna, choć prawdziwa. Wstrząsająca opowieść o dzieciach wcielonych siłą do Armii Bożego Oporu i zmuszanych do zabijania swoich braci i najbliższych. Niektóre z nich miały zaledwie pięć lat.

Jagielski – naoczny świadek jednego z najbardziej krwawych konfliktów Afryki – tworzy uniwersalną opowieść o tym, do czego każdego człowieka może popchnąć fanatyzm.

„To nie jest zwykła dziennikarska relacja z wojny i zamętu; to coś potężniejszego i bardziej uniwersalnego – literacka podróż przez afrykański krajobraz rodem z koszmaru, oglądany przez wyjątkowego pisarza i reportera z niezwykłą cierpliwością i czułością. Wojciech Jagielski po mistrzowsku odmalowuje portrety mesjańskich partyzanckich przywódców i obłąkanych dyktatorów (…) Tego nie da się zapomnieć”.
Pamela Constable, „Washington Post”

„Z Nocnych wędrowców nie zrobisz filmu akcji. To liryczna opowieść płynąca z serca człowieka, który wie, kiedy zwalczyć w sobie dziennikarską pokusę wyjaśniania i poprzestać na wiernym opisie rzeczywistości niemożliwej do pełnego zrozumienia dla kogoś z zewnątrz. Na tym polega największa siła jego wspaniałego dzieła”.
Matthew Greeen, Reuters, „Financial Times”

Nowe wydanie jednej z najważniejszych książek w dorobku mistrza reportażu wojennego.

Wojciech Jagielski – dziennikarz i reporter. Zaczynał w latach 80. jako dziennikarz PAP, od 1991 do 2012 pracował w „Gazecie Wyborczej”. Obecnie związany z „Tygodnikiem Powszechnym”. Specjalizuje się w tematyce Afryki oraz Azji Środkowej i Kaukazu. Opublikował m.in.: „Dobre miejsce do umierania”, „Modlitwę o deszcz” (nominowaną do Nagrody Literackiej Nike), „Wieże z kamienia”, „Wszystkie wojny Lary”, „Na wschód od zachodu”.

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...