Turkusowe szale


Remigiusz Mróz

Turkusowe szale

Oprawa: Miękka, wydanie pierwsze
Liczba stron: 528
Wydawnictwo: Bellona
Rok wydania: 2014

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Polskie lotnictwo na Zachodzie to nie tylko Dywizjon 303. 

Turkusowe szale to powieść sensacyjna, której fabuła opiera się o rzeczywiste wspomnienia, dokumenty, oraz wydarzenia związane z 307 Dywizjonem Nocnym Myśliwskim "Lwowskich Puchaczy".

Polacy patrolują brytyjskie niebo po zmroku, za dnia zmagając się z szeregiem problemów - aklimatyzacją pośród "herbaciarzy", przestarzałymi samolotami, brakiem zaufania i… barierami językowymi utrudniającymi podrywanie Brytyjek w rozlicznych pubach. Ich maszyny nazywane są latającymi trumnami, ale mimo to, Polacy niczego nie pragną bardziej, niż wzbić się w przestworza i zetrzeć z wrogiem.

RAF jednak nie pali się do tego, by dać im szansę. Podczas gdy koledzy strącają niemieckie messerschmitty i dorniery, Lwowskie Puchacze siedzą bezczynnie, zaś ich szeregi topnieją.
Do czasu…

 

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

307. Dywizjon Myśliwski Nocny

Remigiusz Mróz to polski pisarz, który wśród czytelników najlepiej znany jest z książek kryminalnych i thrillerów, zwłaszcza z serii thrillerów prawniczych o przygodach prawniczki Joanny Chyłki. Jednak poza tego typu historiami, autor ma w swoim dorobku również inne książki z gatunku science fiction czy powieści historycznej. W tym wpisie chciałabym się zająć właśnie jedną z powieści historycznych jego autorstwa. Powieść nosi tytuł „Turkusowe szale” i została wydana w 2014 roku. 

rozwiń tekst...

Polscy lotnicy w Wielkiej Brytanii

Druga wojna światowa to temat, który wciąż cieszy się dużą popularnością. Nie tylko wśród naukowców, historyków, politologów, ale również wśród pisarzy powieści historycznych. Z pewnością tło działań wojennych, poczucie ciągłego zagrożenia, śmierć, poświęcenie, strach, nienawiść, cierpienie, pozwala na tworzenie wielu porywających powieści. Nietrudno też znaleźć fascynujące biografie różnych osób, które musiały żyć w tych trudnych czasach. Czytelnicy mają z czego wybierać.  

rozwiń tekst...

Obrońcy Anglii podczas drugiej wojny światowej

Remigiusz Mróz to polski pisarz kryminałów, thrillerów oraz książek sensacyjnych i powieści historycznych. Z tej ostatniej kategorii ma na swoim koncie trylogię „Parabellum”, w której skład wchodzą następujące książki: „Prędkość ucieczki”, „Horyzont zdarzeń” oraz „Głębia osobliwości”. Również napisał jednotomową powieść „Turkusowe szale”.  rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...