Pruski lód


Adam Węgłowski

Pruski lód

Oprawa miękka
Liczba stron: 352
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Rok wydania: 2022
23,88

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Mazury to nie raj na Ziemi, lecz miejsce, gdzie szybko i łatwo można kogoś posłać do piekła. Jest koniec XIX wieku. Pewnego grudniowego dnia z Lyck (Ełk) w Prusach Wschodnich wyrusza w podróż kilka osób, z których każda skrywa jakiś sekret. Kto jest katem, a kto ofiarą? Kto szuka miłości, kto zemsty, kto skarbów, a kto duchów przeszłości? Jaką tajemnicę skryje pruski lód?

Tropy wiodą bohaterów przez zapomniany świat dawnych przesądów i mazurskich tradycji, leśnych pałaców i krzyżackich zamków rozsianych wśród pięknych i niebezpiecznych jezior. To także świat pełen żądzy władzy, pruskiego militaryzmu i nacjonalistycznych obsesji, z których rozkwitnie po latach nazizm.

O autorze

Adam Węgłowski - dziennikarz i pisarz. Były redaktor naczelny magazynu "Focus Historia", autor licznych artykułów m.in. do "Przekroju", "Ciekawostek historycznych" i "Tygodnika Powszechnego". Wydał serię kryminałów retro o detektywie Kamilu Kordzie tropiącym ślady Kuby Rozpruwacza, a także książki popularyzujące historię, w tym "Bardzo polską historię wszystkiego" oraz "Wieki bezwstydu". O Mazurach wspominał wcześniej w osadzonej w latach 80. powieści "Czas mocy", przypominającym stylistyką netfliksowy "Stranger Things", oraz w audioserialu grozy "Pastor", rozgrywającym się na przełomie wieków XVII i XVIII.

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...