Rozliczamy najem. Prawo na co dzień 1/2025 Radosław Kowalski Książka
| Wydawnictwo: | Infor |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Liczba stron: | 112 |
| Format: | 147x212 mm |
| Rok wydania: | 2025 |
O książce Rozliczamy najem. Prawo na co dzień 1/2025
Praktyczny poradnik dla osób osiągających przychody z najmu - zarówno prywatnego, jak i w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Podatnik dowie się z poradnika, jak prawidłowo sporządzić umowę i jakich formalności należy dopełnić przy jej zawieraniu. Dzięki wyjaśnieniom Autora - doradcy podatkowego - Czytelnik będzie mógł świadomie wybrać najlepsze w jego sytuacji rozwiązanie dotyczące formy opodatkowania przychodów osiąganych z najmu. W publikacji znajdują się odpowiedzi na pytania - m. in. o to: kiedy powstaje przychód z najmu i co jest tym przychodem, jakie plusy ma najem okazjonalny, jakie są stawki ryczałtu od najmu prywatnego, czy przedsiębiorca może opodatkować najem według skali podatkowej, jak rozlicza najem obcokrajowiec, jak mogą rozliczać najem małżonkowie, również gdy mają rozdzielność majątkową. Wszystkie zagadnienia omówione są w jasny, praktyczny sposób, poparty licznymi przykładami oraz najnowszymi interpretacjami organów podatkowych i sądów polskich. Pomocne również będą zamieszczone w poradniku wzory umów wraz z załącznikami, schematy oraz wzór wypełnionego formularza podatkowego. Praktyczne przykłady pomogą podjąć trafną decyzję dotyczącą wyboru formy opodatkowania oraz kwalifikacji przychodów do odpowiedniego źródła. ATUTY PUBLIKACJI: Praktyczne przykłady, kompleksowość, prosty język, wzory dokumentów, interpretacje podatkowe Dzięki przystępnym wyjaśnieniom wynajmujący łatwiej rozstrzygnie, czy w jego przypadku lepszym rozwiązaniem będzie rozliczanie najmu jako prywatnego i obowiązkowe opodatkowanie go ryczałtem, czy rozliczenie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i skorzystanie z możliwości wyboru formy opodatkowania.
Szczegółowe informacje na temat książki Rozliczamy najem. Prawo na co dzień 1/2025
| Wydawnictwo: | Infor |
| EAN: | 9788382687309 |
| Autor: | Radosław Kowalski |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Liczba stron: | 112 |
| Format: | 147x212 mm |
| Rok wydania: | 2025 |
| Podmiot odpowiedzialny: | INFOR PL S.A. Burakowska 14" 01-066 Warszawa PL e-mail: [email protected] |
Podobne do Rozliczamy najem. Prawo na co dzień 1/2025
Inne książki Radosław Kowalski
Oceny i recenzje książki Rozliczamy najem. Prawo na co dzień 1/2025
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Pomóż innym i zostaw ocenę!