Ulgi podatkowe na innowacje i rozwój w.4 Radosław Kowalski Książka
| Wydawnictwo: | Infor |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Liczba stron: | 142 |
| Format: | 236x168 mm |
| Rok wydania: | 2025 |
O książce Ulgi podatkowe na innowacje i rozwój w.4
Estoński CIT to forma opodatkowania CIT, która w założeniu miała być przyjazna podatnikom, elastyczna i łatwa do stosowania. Został stworzony jako rozwiązanie proinwestycyjne adresowane do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Niestety, zmiany przepisów zostały uchwalone w pośpiechu i w praktyce nie były ani czytelne, ani łatwe w zastosowaniu. Sprawiło to, że w krótkim czasie po wprowadzeniu były kilkukrotnie znowelizowane, a ich stosowanie tym bardziej może wydawać się utrudnione. Autor - doradca podatkowy - w publikacji "Ulgi podatkowe na innowacje i rozwój" wyjaśnia, jak bezpiecznie podjąć decyzję o przejściu na CIT estoński. Wskazuje argumenty "za" i "przeciw" oraz doradza, jakie aspekty działalności rozważyć przed podjęciem decyzji w tym zakresie i jak zaplanować działalność na czteroletni okres stosowania ryczałtu od dochodów spółek. Zakres tematyczny opracowania nie ogranicza się tylko do proinwestycyjnego estońskiego CIT. Autor przybliża w nim także zasady stosowania innych ulg podatkowych: tzw. niemieckiego funduszu inwestycyjnego, czyli ulgi skierowanej do podatników, którzy nie są zdecydowani na zastosowanie tak radykalnego rozwiązania jak estoński CIT, na działalność badawczo-rozwojową i innowacyjną, czyli B+R, IP Box, na robotyzację, na innowacyjnych pracowników oraz na prototyp. Dzięki temu publikacja jest właściwym wyborem nie tylko dla podatników CIT, lecz także podatników PIT. Dowiedzą się oni z niej, jak korzystać z ulg podatkowych o charakterze proinwestycyjnym i jakie zmiany wprowadzono w tym zakresie w ramach ostatnich nowelizacji ustaw o podatkach dochodowych. Opracowanie zostało zilustrowane przykładami, które podatnicy mogą łatwo odnieść do swoich indywidualnych sytuacji podatkowych. Ponadto znalazły się w nim najnowsze interpretacje wydane przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej oraz orzecznictwo sądów administracyjnych.
Szczegółowe informacje na temat książki Ulgi podatkowe na innowacje i rozwój w.4
| Wydawnictwo: | Infor |
| EAN: | 9788382687354 |
| Autor: | Radosław Kowalski |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Liczba stron: | 142 |
| Format: | 236x168 mm |
| Rok wydania: | 2025 |
| Podmiot odpowiedzialny: | INFOR PL S.A. Burakowska 14" 01-066 Warszawa PL e-mail: [email protected] |
Podobne do Ulgi podatkowe na innowacje i rozwój w.4
Inne książki Radosław Kowalski
Oceny i recenzje książki Ulgi podatkowe na innowacje i rozwój w.4
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Pomóż innym i zostaw ocenę!