Odpowiedzialność człomków zarządu spółek.. w.2 Sroga Adam Książka
| Wydawnictwo: | Infor |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Liczba stron: | 156 |
| Format: | 234x171 mm |
| Rok wydania: | 2023 |
O książce Odpowiedzialność człomków zarządu spółek.. w.2
W spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, prostych spółkach akcyjnych oraz spółkach akcyjnych zarząd jest organem, który prowadzi sprawy spółki i reprezentuje spółkę. Najczęściej tworzy go kilku członków zarządu, którzy wykonują uprawnienia i obowiązki nałożone przez przepisy prawa, umowę spółki oraz jej statut. Z wykonywaniem tych uprawnień i obowiązków wiąże się również odpowiedzialność - zarówno wobec spółki, jak i osób trzecich. Ta odpowiedzialność wynika z prawa handlowego, cywilnego oraz karnego. Publikacja w przekrojowy i uporządkowany sposób przedstawia obowiązki i uprawnienia zarządu w spółkach kapitałowych oraz zakres i zasady odpowiedzialności za ich prawidłowe wykonywanie. Zagadnienia te omówiono w podziale na zarząd spółki z o.o., prostej spółki akcyjnej i spółki akcyjnej. Czytelnik dowie się z publikacji m.in.: w jakim zakresie członkowie zarządu spółki z o.o. są odpowiedzialni majątkowo wobec spółki, kiedy zachodzi sprzeczność interesów członka zarządu z interesem samej spółki, czy członkowie zarządu spółki akcyjnej ponoszą odpowiedzialność za rzetelność informacji podawanych w ogłoszeniach w związku z wydaniem akcji, obligacji lub innych tytułów uczestnictwa w zyskach spółki, jakie są obowiązki zarządu spółki związane z uczestnictwem w grupie spółek, jakie konsekwencje ma dla członków zarządu spółki niezgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości. Publikacja zawiera niezbędne objaśnienia i wskazówki, a także przykładowe postanowienia umowne oraz wzory dokumentów przydatne dla przedsiębiorców prowadzących działalność w formie spółek kapitałowych, wspólników tych spółek, członków ich zarządów i rad nadzorczych. Jest nieocenioną pomocą zarówno dla wspólników samodzielnie prowadzących sprawy spółki, jak i dla pracowników biur obsługi zarządu w spółkach z o.o. i w spółkach akcyjnych. ATUTY PUBLIKACJI: Przystępność, kompleksowość, prosty język, przykłady, wzory dokumentów.
Szczegółowe informacje na temat książki Odpowiedzialność człomków zarządu spółek.. w.2
| Wydawnictwo: | Infor |
| EAN: | 9788382684278 |
| Autor: | Sroga Adam |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Liczba stron: | 156 |
| Format: | 234x171 mm |
| Rok wydania: | 2023 |
| Podmiot odpowiedzialny: | INFOR PL S.A. Burakowska 14" 01-066 Warszawa PL e-mail: [email protected] |
Podobne do Odpowiedzialność człomków zarządu spółek.. w.2
Oceny i recenzje książki Odpowiedzialność człomków zarządu spółek.. w.2
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Pomóż innym i zostaw ocenę!