Moje ostatnie tchnienie Luis Bunuel Książka
| Wydawnictwo: | Świat Literacki |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Wydanie: | pierwsze |
| Liczba stron: | 302 |
| Format: | 12.5x19.5cm |
| Rok wydania: | 2016 |
Kup w zestawie
O książce Moje ostatnie tchnienie
Moje ostatnie tchnienie to nie tylko opowieść o życiu Luisa Buńuela. Jest to rozległe spojrzenie na historię kina, bogato ilustrowane anegdotami, nie brakuje także odniesień do realiów historycznych. Wspomnienia odsłaniają kulisy powstania najważniejszych dzieł reżysera, ale i z humorem opowiadają o jego drodze życiowej, od dzieciństwa w Hiszpanii, poprzez pobyt we Francji i epizod w Hollywood, po emigrację w Meksyku. Książka jest niezwykłą i barwną narracją, która wprowadza czytelnika w świat jednej z największych postaci sztuki filmowej.Szczegółowe informacje na temat książki Moje ostatnie tchnienie
| Wydawnictwo: | Świat Literacki |
| EAN: | 9788388612978 |
| Autor: | Luis Bunuel |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Wydanie: | pierwsze |
| Liczba stron: | 302 |
| Format: | 12.5x19.5cm |
| Rok wydania: | 2016 |
| Data premiery: | 2014-05-15 |
| Język wydania: | polski |
| Podmiot odpowiedzialny: | Kultura i Natura Sp. z o.o. Potoczek 75A 22-442 Adamów PL |
Podobne do Moje ostatnie tchnienie
Oceny i recenzje książki Moje ostatnie tchnienie
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Wspaniała historia wspaniałego człowieka, który jest jednym z największych reżyserów w historii kinematografii. Książka przepełniona jest humorem, świetnymi anegdotami, a także zawiera wiele faktów historycznych i dotyczących sztuki. Gorąco zachęcam do lektury!
Historia genialnego reżysera i człowieka. Bunuel pokazuje swoje życie prywatne. Poznajemy go zupełnie z inne strony. Momentami zastanawiałam się jak można tak bardzo różnić się zarówno prywatnie jak i zawodowo. Jeżeli cenisz sobie twórczość tego reżysera to koniecznością jest przeczytanie tej książki.
Niesamowita historia. Nie przypuszczała, że ten reżyser miał tak fantastyczne i zaraz niezrozumiałe życie. Książkę czyta się zaskakująco dobrze jak na biografię. Zawiera kilka ciekawych anegdot. Polecam!
Niesamowita historia. Nie przypuszczała, że ten reżyser miał tak fantastyczne i zaraz niezrozumiałe życie. Książkę czyta się zaskakująco dobrze jak na biografię. Zawiera kilka ciekawych anegdot. Polecam!
Historia genialnego reżysera i człowieka. Bunuel pokazuje swoje życie prywatne. Poznajemy go zupełnie z inne strony. Momentami zastanawiałam się jak można tak bardzo różnić się zarówno prywatnie jak i zawodowo. Jeżeli cenisz sobie twórczość tego reżysera to koniecznością jest przeczytanie tej książki.
Wspaniała historia wspaniałego człowieka, który jest jednym z największych reżyserów w historii kinematografii. Książka przepełniona jest humorem, świetnymi anegdotami, a także zawiera wiele faktów historycznych i dotyczących sztuki. Gorąco zachęcam do lektury!