Blokowiska Lublina. Blokowiska Małgorzata Domagała Książka
| Wydawnictwo: | Księży Młyn |
| Rodzaj oprawy: | Okładka zintegrowana |
| Wydanie: | 1 |
| Liczba stron: | 304 |
| Format: | 165x235 |
| Rok wydania: | 2025 |
Kup w zestawie
O książce Blokowiska Lublina. Blokowiska
Zapraszamy na spacer po lubelskich blokowiskach. W tym temacie Lublin ma wiele do zaoferowania! Zajrzymy na osiedle Mickiewicza, gdzie przepaloną żarówkę zgłaszało się „klatkowemu”, i na wymykające się schematom osiedle Słowackiego. Odwiedzimy mieszkańców na Kalinowszczyźnie, Tatarach, Czechowie czy Bronowicach, powspominamy, damy się zaskoczyć historiami, malowniczymi zakątkami, niepowtarzalnymi smakami i zdjęciami z domowych albumów. Przejdziemy się wśród bloków drogą do szkoły i przedszkola, wejdziemy do kultowych sklepów i przypomnimy sobie miejsca najlepszych dziecięcych zabaw.
Blokowiska z PRL mają wiele minusów, ale wciąż przyciągają nowych mieszkańców. Może czasem zbyt dobrze słychać sąsiadów, brakuje miejsc parkingowych, łazienki bywają za ciasne, ale wielu lublinian z sentymentem myśli o beztroskich latach spędzonych na trzepaku przed klatką. Macie czas? Spotkajmy się na ławce przed blokiem, gdzie współczesność miesza się magicznie z historią.
Szczegółowe informacje na temat książki Blokowiska Lublina. Blokowiska
| Wydawnictwo: | Księży Młyn |
| EAN: | 9788377298138 |
| Autor: | Małgorzata Domagała |
| Rodzaj oprawy: | Okładka zintegrowana |
| Wydanie: | 1 |
| Liczba stron: | 304 |
| Format: | 165x235 |
| Rok wydania: | 2025 |
| Data premiery: | 2025-11-30 |
| Podmiot odpowiedzialny: | Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński Księży Młyn 14 90-345 Łódź PL e-mail: [email protected] |
Podobne do Blokowiska Lublina. Blokowiska
Oceny i recenzje książki Blokowiska Lublina. Blokowiska
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Pomóż innym i zostaw ocenę!