Zapisane w wodzie


Paula Hawkins

Zapisane w wodzie

Tłumaczenie: Jan Kraśko
Broszurowa ze skrzydełkami
Liczba stron: 368
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2017
25,81

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Autorka Dziewczyny z pociągu powraca z thrillerem, na który czeka cały świat!

Ta powieść dojrzewała we mnie od dłuższego czasu.
Jest coś nieodpartego w historiach, które sobie opowiadamy, w tym, jak świadomie lub nieświadomie można ukryć głosy i prawdy, zmyć wspomnienia i pogrążyć je w niepamięci.

Paula HawkinsSEKRETY, KTÓRE MOGĄ POCIĄGNĄĆ CIĘ NA DNO


Kilka dni przed śmiercią Nel Abbott dzwoni do swojej siostry. Jules nie odbiera, ignorując jej prośbę o pomoc. Nel umiera. Mieszkańcy miasteczka mówią, że „skoczyła”. A Jules musi wrócić do miejsca, z którego kiedyś uciekła – miała nadzieję, że na dobre – aby zaopiekować się swoją piętnastoletnią siostrzenicą.
Julia się boi. Tak bardzo się boi. Dawno pogrzebanych wspomnień, starego młyna, świadomości, że Nel nigdy by tego nie zrobiła.
Ale najbardziej boi się wody i zakola rzeki, które miejscowi nazywają Topieliskiem.

W tym samym dynamicznym stylu i z tym samym dogłębnym zrozumieniem kierujących człowiekiem instynktów, które pochłonęło miliony czytelników jej debiutanckiej powieści, Paula Hawkins przedstawia nowy, porywający thriller, w którego tle czają się historie z przeszłości oraz siła, z jaką potrafią one zniszczyć nam życie.

„Alec, obudź się. Obudź się! Nel Abbott nie żyje. Znaleźli ją w wodzie. Skoczyła”.

„Julio, to ja. Musisz oddzwonić. Oddzwoń. Proszę. To ważne. Oddzwoń, jak tylko będziesz mogła, dobrze? Chcę… To ważne”.


Paula Hawkins znów to zrobiła! Zapisane w wodzie to perfekcyjnie skonstruowany mroczny thriller, od którego nie będziecie mogli się oderwać. Wciąga od pierwszej strony!

Shari LapenaZastanawiacie się, czy Zapisane w wodzie może być lepsze od Dziewczyny z pociągu?
Niepotrzebnie. Jest lepsze. To pisarski triumf.

Clare MackintoshPaula Hawkins urodziła się i wychowała w Zimbabwe; w 1989 roku przeprowadziła się do Londynu, gdzie mieszka do dziś. Jej debiutancka powieść, Dziewczyna z pociągu, okazała się literackim fenomenem i sprzedała się w 20 milionach egzemplarzy. Przetłumaczona na ponad 40 języków, przez długie miesiące zajmowała pierwsze miejsca na listach bestsellerów. Na jej podstawie nakręcono kasowy film pod tym samym tytułem z Emily Blunt w roli głównej.
Zapisane w wodzie jest drugą powieścią autorki. DreamsWorks kupiło prawa do ekranizacji Zapisane w wodzie, trwają prace nad scenariuszem.

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

Tajemnice rodzinne

Paula Hawkins jest brytyjską pisarką, która zadebiutowała w 2015 roku. Jej książka, „Dziewczyna z pociągu” spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem, że praktycznie od razu zaproponowano jej, aby sprzedała prawa do filmu. Film postał niedługo później i nosi ten sam tytuł co powieść. Niedawno ukazała się kolejna książka pisarki, która została zatytułowana „Zapisane w wodzie”. Książka bardzo szybko została przetłumaczona na język polski. 

rozwiń tekst...

Zmarnowany potencjał

Zapraszam: www.strefabrunetki.blogspot.com Beckford to miasteczko które skrywa mroczne tajemnice. Nazywane miejscem, w którym można się pozbyć kłopotliwych kobiet. Przez jego centrum przepływa rzeka. Utopiło się w niej już wiele z nich. Tym razem zginęła Nel Abbott - wyłowili ją z wody. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Jej siostra Jules musi wrócić do mieściny, z której kiedyś uciekła. Boi się. Zerwała kontakty z siostrą, nie odbierała telefonów gdy ta dzwoniła prosząc o pomoc. Przeżyła tu traumatyczne chwile, które teraz powracają ze zdwojoną siłą. Nienawidzi wody i związanych z nią wspomnień. Jest przekonana że Nel nie skoczyła. Ponadto dostaje pod opiekę jej krnąbrną córkę, identyczną jak matka. Czy odkryje co tak naprawdę się stało? Sam pomysł powiązania dawnych, niezbadanych zbrodni z obecnie tocząca się historią jest ciekawy. Ale to chyba jedyna ciekawa rzecz w tej książce. Stopniowe odkrywanie kolejnych zagadek i detali nie jest źle prowadzone, ale miejscami jest po prostu chaotyczne. Czasem byłam przytłoczona masą informacji i ilością osób. Zostają tu bowiem przedstawione punkty widzenia innych ludzi. Poznajemy sytuację z perspektywy policjantów, starszej pani (medium), Leny (córki zmarłej) i innych mieszkańców. Chwilami nie mogłam się połapać kto jest kim, z kim jest związany lub czyją jest rodziną albo znajomym. Niekiedy sam sposób wypowiadania się bohaterów jest uciążliwy. Miałam problem z wybadaniem do kogo w danym momencie zwraca się bohater . Do siebie, innej osoby, ducha czy może to tylko luźne przemyślenia. Postacie także do mnie nie trafiły. Były jednocześnie przerysowane i bezbarwne (swoją drogą nie widziałam nawet, że tak się da). Histeryczna, dramatyzująca ciotka czy rozpuszczona, pijąca i paląca piętnastolatka nie były dla mnie autentyczne. Zaś reszta ludzi jest tylko mdłym tłem. Przewijają się oni gdzieś w głównych wątkach, dostarczając potrzebnych informacji abyśmy zrozumieli fabułę. Jeśli zostały tak specjalnie wykreowane, aby ich nie lubić, to efekt został uzyskany. Opowiadane przez nie historie nie poruszyły mnie i nie zapadły w pamięć. Zapewne za miesiąc albo dwa nie będę wiedziała o czym były. Nie nazwałabym tej powieści thrillerem, ewidentnie brakuje tutaj dreszczu emocji. Bardziej kupuję ją jako opowieść z wątkiem kryminalnym. Zawiodłam się, ponieważ myślałam że tym razem zostanę pozytywnie zaskoczona. Atmosfera powieści jest tak samo ponura jak w „Dziewczynie z pociągu". Charakterystyczny styl tamtej powieści jest także obecny w tej, więc jeśli komuś podobała się tamta książka może być teraz zadowolony. Liczyłam na coś więcej po dość pozytywnych komentarzach. No cóż, mówi się że do trzech razy sztuka, dlatego być może kolejna powieść autorki będzie tym, czego szukałam. rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...