Wybacz mi


Eve Ensler

Wybacz mi

Oprawa miękka
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Świat Książki
Rok wydania: 2023
22,43

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Autorka międzynarodowego fenomenu literackiego, jednego z najważniejszych dzieł dwudziestego wieku – „Monologów waginy” – przełożonego na czterdzieści osiem języków i zaprezentowanego w ponad stu czterdziestu krajach, powraca z tekstem, w którym rozlicza się z doznaną w dzieciństwie traumą.

Laureatka Tony Award, aktywistka ruchu feministycznego, umieszczona przez „Newsweek” na liście „150 kobiet, które zmieniły świat”, a przez „The Guardian” zaliczona do „100 najbardziej wpływowych kobiet”, przez większość życia czekała na przeprosiny. Wykorzystywana seksualnie i dręczona fizycznie przez ojca, Eve przez długie lata bezskutecznie pragnęła uczciwego rachunku sumienia ze strony tego człowieka.

Za sprawą tej książki Eve pomaga kobietom, które doświadczyły przemocy, uwolnić się od demonów przeszłości. Niezwykła i oryginalna książka „Wybacz mi” jest przejmująco wnikliwym spojrzeniem na to, jak, głęboko zranieni przemocą seksualną, możemy się odrodzić i ozdrowieć.

„Oto przewodnik dla tych, którzy nie doczekali się przeprosin, na jakie zasłużyli, i dla tych, którzy wiedzą, że muszą się jeszcze na nie zdobyć.”
Kimberle Crenshaw

„Jedna z najbardziej oryginalnych i najgłębszych książek dekady, zdolna przeobrazić każdego, kto doznał krzywdy ze strony bliskiej osoby. Dwadzieścia pięć lat temu Eve Ensler zmieniła sposób myślenia kobiet o ich ciałach. Teraz zmieni sposób, w jaki wszyscy myślimy o swoich duszach”
Johann Hari

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...