Turkusowe szale


Remigiusz Mróz

Turkusowe szale

Oprawa: Miękka, wydanie drugie
Liczba stron: 528
Wydawnictwo: Bellona
Rok wydania: 2017
24,20

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Wspaniała przygoda dla zainteresowanych II wojną światową i lotnictwem. 

Do Anglii Polacy przybywają jako przegrani najpierw kampanii wrześniowej, potem wojny we Francji. Brytyjscy przełożeni lekceważą ich umiejętności i wolę walki, nie spiesząc się z wpuszczeniem ich za stery samolotów. Trwa Bitwa o Anglię, liczy się każdy pilot, ale 307 Dywizjon Nocny Myśliwski pozostaje uziemiony.
Morale spada, a szeregi Lwowskich Puchaczy topnieją.

Gdy w końcu jeden z Polaków weźmie sprawy w swoje ręce, wszystko się zmieni. Z nieba zaczną spadać niemieckie bombowce, dowódcy RAF-u będą rwać włosy z rozpaczy nad niesubordynacją Polaków, a angielskim elegantkom nagle zmiękną nogi. Nad dywizjonem wisi jednak niebezpieczeństwo, w jego szeregach bowiem ukrywa się szpieg

Fascynująca powieść sensacyjno-przygodowa najpopularniejszego polskiego pisarza młodego pokolenia łączy w sobie doskonałą szpiegowską fabułę z wiernością historycznym źródłom.

 

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

307. Dywizjon Myśliwski Nocny

Remigiusz Mróz to polski pisarz, który wśród czytelników najlepiej znany jest z książek kryminalnych i thrillerów, zwłaszcza z serii thrillerów prawniczych o przygodach prawniczki Joanny Chyłki. Jednak poza tego typu historiami, autor ma w swoim dorobku również inne książki z gatunku science fiction czy powieści historycznej. W tym wpisie chciałabym się zająć właśnie jedną z powieści historycznych jego autorstwa. Powieść nosi tytuł „Turkusowe szale” i została wydana w 2014 roku. 

rozwiń tekst...

Polscy lotnicy w Wielkiej Brytanii

Druga wojna światowa to temat, który wciąż cieszy się dużą popularnością. Nie tylko wśród naukowców, historyków, politologów, ale również wśród pisarzy powieści historycznych. Z pewnością tło działań wojennych, poczucie ciągłego zagrożenia, śmierć, poświęcenie, strach, nienawiść, cierpienie, pozwala na tworzenie wielu porywających powieści. Nietrudno też znaleźć fascynujące biografie różnych osób, które musiały żyć w tych trudnych czasach. Czytelnicy mają z czego wybierać.  

rozwiń tekst...

Obrońcy Anglii podczas drugiej wojny światowej

Remigiusz Mróz to polski pisarz kryminałów, thrillerów oraz książek sensacyjnych i powieści historycznych. Z tej ostatniej kategorii ma na swoim koncie trylogię „Parabellum”, w której skład wchodzą następujące książki: „Prędkość ucieczki”, „Horyzont zdarzeń” oraz „Głębia osobliwości”. Również napisał jednotomową powieść „Turkusowe szale”.  rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...