Spółki. W jakiej formie prowadzić biznes w.3 Praca zbiorowa Książka
| Wydawnictwo: | Infor |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Liczba stron: | 244 |
| Format: | 168x234 mm |
| Rok wydania: | 2023 |
O książce Spółki. W jakiej formie prowadzić biznes w.3
Wybór formy prowadzenia działalności gospodarczej to jedna z kluczowych kwestii, jakie trzeba rozstrzygnąć podczas otwierania własnego biznesu. Od tego zależą m.in. późniejszy sposób podejmowania decyzji w firmie, odpowiedzialność za jej prowadzenie oraz podział zysków. Osoba rozpoczynająca prowadzenie biznesu bądź planująca jego przekształcenie ma do wyboru wiele form prawnych, w których może prowadzić działalność. Prawo polskie wyróżnia 8 różnych spółek. Najprostszą z nich jest spółka cywilna. Pozostałe to spółka jawna, partnerska, komandytowa, komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, prosta spółka akcyjna i wreszcie spółka akcyjna - najbardziej sformalizowana spośród wymienionych. Każda ze spółek ma swoje wady i zalety. Dlatego też, wybierając najkorzystniejszą formę prowadzenia działalności, należy poznać i rozważyć wszystkie aspekty prawne wpływające na jej funkcjonowanie. Trzeba też uwzględnić rozmiar działalności, możliwości finansowe, a także poziom ryzyka związanego z otwieranym biznesem. W tym względzie szczególnie praktyczne jest zestawienie najważniejszych zalet i wad wszystkich form prowadzenia działalności w Polsce, w tym także rozwiązań podatkowych. Całość jest poparta przykładami i wzorami dokumentów. Czytelnik dowie się z publikacji m.in.: jakie zalety ma prowadzenie biznesu w formie spółki kapitałowej lub osobowej, jak funkcjonują poszczególne typy spółek, jakie koszty wiążą się z działalnością w formie spółki, czy prosta spółka akcyjna jest lepsza od spółki z o.o. ATUTY PUBLIKACJI: Prosty język, wiele przykładów i wzorów dokumentów, zwięzłość, praktyczność.
Szczegółowe informacje na temat książki Spółki. W jakiej formie prowadzić biznes w.3
| Wydawnictwo: | Infor |
| EAN: | 9788382684032 |
| Autor: | Praca zbiorowa |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Liczba stron: | 244 |
| Format: | 168x234 mm |
| Rok wydania: | 2023 |
| Podmiot odpowiedzialny: | INFOR PL S.A. Burakowska 14" 01-066 Warszawa PL e-mail: [email protected] |
Podobne do Spółki. W jakiej formie prowadzić biznes w.3
Inne książki Praca zbiorowa
Oceny i recenzje książki Spółki. W jakiej formie prowadzić biznes w.3
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Pomóż innym i zostaw ocenę!