Język R dla każdego. Zaawansowane analizy... Lander Jared P. Książka
| Wydawnictwo: | Apn Promise |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Liczba stron: | 590 |
| Format: | 234x172 mm |
| Rok wydania: | 2018 |
Kup w zestawie
O książce Język R dla każdego. Zaawansowane analizy...
Obliczenia statystyczne dla programistów, naukowców, analityków, użytkowników Excela i innych
Przy użyciu języka R możesz budować skuteczne modele statystyczne i znaleźć odpowiedzi na wiele spośród najtrudniejszych pytań. Tworzony w ramach open source język R tradycyjnie uważany jest za trudny do opanowania dla nie-statystyków, zaś większość dostępnych książek zakłada zbyt dużą już obecną wiedzę na ten temat, aby były prawdziwie pomocne. Rozwiązaniem tego problemu jest ten tytuł: R dla każdego.
Opierając się na swoich rozległych doświadczeniach w nauczaniu nowych użytkowników, Jared P. Lander przygotował doskonały tutorial dla każdego, kto dopiero wkracza w świat programowania i modelowania statystycznego. Przewodnik ten, zaplanowany tak, aby nauka była prosta i intuicyjna, skupia się na tych 20 procentach funkcjonalności R, których potrzebujemy, aby móc zrealizować 80 procent nowoczesnych zadań.
Wykład rozpoczyna się od absolutnych podstaw, oferując liczne ćwiczenia praktyczne i przykładowy kod. Trzeba pobrać i zainstalować R; poznać środowisko; opanować podstawowe sterowanie programu, importowanie danych, przetwarzanie ich i wizualizację, a także wykonywanie podstawowych testów. Następnie na tym fundamencie można konstruować pełne modele, zarówno liniowe, jak i nieliniowe i używać technik drążenia danych. A na koniec sprawimy, aby nasz kod był reprodukowalny przy użyciu LaTeX, RMarkdown oraz Shiny.
Po ukończeniu lektury nie będziesz po prostu wiedział, jak pisać programy w R będziesz gotów rozwiązywać problemy statystyczne, na których ci zależy.
Szczegółowe informacje na temat książki Język R dla każdego. Zaawansowane analizy...
| Wydawnictwo: | Apn Promise |
| EAN: | 9788375413366 |
| Autor: | Lander Jared P. |
| Rodzaj oprawy: | Okładka broszurowa (miękka) |
| Liczba stron: | 590 |
| Format: | 234x172 mm |
| Rok wydania: | 2018 |
| Podmiot odpowiedzialny: | A.P.N. PROMISE S.A. ul. Domaniewska 44A 02-672 Warszawa PL |
Podobne do Język R dla każdego. Zaawansowane analizy...
Oceny i recenzje książki Język R dla każdego. Zaawansowane analizy...
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Pomóż innym i zostaw ocenę!