Ważna informacja: Aktualizacja systemu magazynowego może nieznacznie wydłużyć czas wysyłki zamówień od 23 do 27.07.2026 r. Dziękujemy za wyrozumiałość.
O książce Żyją i owocuja, a były skazane na niebyt Struktury Kościoła łacińskiego na Ukrainie
Pan Profesor Zenon Błądek podjął się napisania czwartej publikacji dotyczącej dróg Opatrzności Bożej w odbudowie Archidiecezji Lwowskiej w latach 1991-208, po latach jej niszczenia przez komunistyczne władze radzieckie. Na tę ofiarna pracę - będącą świadectwem tego, który przez lata bezinteresownie pracował w Archidiecezji Lwowskiej nad odbudowaniem świątyń i domów parafialnych, mogłem patrzeć z podziwem i wdzięcznością. Nie mnie osądzać co dokonało się w Archidiecezji Lwowskiej w latach mojego posługiwania, ale jedno jest pewne: Opatrzność sprawiła to, co się zmieniło wtedy. Wszystko, co dokonuje się, jest dziełem Bożej łaski.
Ze wstępu ks. Marian Kard. Jaworski
Szczegółowe informacje na temat książki Żyją i owocuja, a były skazane na niebyt Struktury Kościoła łacińskiego na Ukrainie