Udział Rosji w hekatombie Warszawy 1944 Leszek Wojciech Dzikiewicz Książka
| Wydawnictwo: | Marek Derewiecki |
| Rodzaj oprawy: | Okładka twarda |
| Liczba stron: | 358 |
| Format: | 243x180 mm |
| Rok wydania: | 2013 |
Kup w zestawie
O książce Udział Rosji w hekatombie Warszawy 1944
Książka napisana jest z wielką werwą, dotyczy zarówno najnowszej historii Polski jak też zagadnień z zakresu prawa międzynarodowego. Wywody Autora - co podkreśla we wstępie do książki prof. Aleksander Gieysztor - są ugruntowane, a sposób wykorzystania źródeł i opracowań cechują krytycyzm i wysokiej próby samodzielność wnioskowania i sądów. "Tak szeroko zakrojonego dzieła o Powstaniu nie mieliśmy od czasu ujawnienia w ostatnim dziesięcioleciu nowych materiałów. W tym sensie książka Lecha Dzikiewicza wykracza poza dowód jego tezy głównej /.../ zbrodni /.../ przeciw ludzkości i przynosi pogłębione zebranie faktografii wraz z towarzyszącym jej stale wyjaśnianiem."
Autor dokonuje rozprawy z wciąż dominującą w historiografii stalinowską oceną klęski Powstania.
Książka kończy się sformułowaniem Aktu oskarżenia o dokonane przez Sowiety ludobójstwo.
Szczegółowe informacje na temat książki Udział Rosji w hekatombie Warszawy 1944
| Wydawnictwo: | Marek Derewiecki |
| EAN: | 9788376314099 |
| Autor: | Leszek Wojciech Dzikiewicz |
| Rodzaj oprawy: | Okładka twarda |
| Liczba stron: | 358 |
| Format: | 243x180 mm |
| Rok wydania: | 2013 |
| Podmiot odpowiedzialny: | WYDAWNICTWO MAREK DEREWIECKI SZKOTNIA 29 A 32-650 PL e-mail: [email protected] |
Podobne do Udział Rosji w hekatombie Warszawy 1944
Oceny i recenzje książki Udział Rosji w hekatombie Warszawy 1944
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Pomóż innym i zostaw ocenę!