Konto

Ptaki. Przewodnik Collinsa Lars Svensson, Killian Mullarney Książka

Ptaki. Przewodnik Collinsa
89,99 zł
150,00 zł - sugerowana cena detaliczna
Zamów teraz, wyślemy w poniedziałek.
Wydawnictwo: Multico
Rodzaj oprawy: Okładka twarda
Wydanie: 3
Liczba stron: 480
Format: 14.0x20.0cm
Rok wydania: 2023
Zobacz więcej

Kup w zestawie

89,99 zł

Książka ta jest uważana za jeden z najlepszych przewodników terenowych na świecie do rozpoznawania ptaków. Autor – Lars Svensson – opisał w niej około 1000 gatunków, które lęgną się lub są regularnie spotykane w Europie, Afryce Północnej i części Bliskiego Wschodu.

Obecne, trzecie wydanie zostało całkowicie zaktualizowane i rozszerzone o 32 strony. Na licznych tablicach z rysunkami wstawiono nowe ilustracje. Z kolei opisy ptaków w wielu przypadkach zostały poprawione lub napisane całkowicie na nowo. Dogłębnie przerobiono działy dotyczące ptaków szponiastych, rybitw i nurów.

W części głównej opisano 732 gatunki. Pokrótce wspomniano także o 66 gatunkach zalatujących. Kolejne 36 gatunków to uciekinierzy z niewoli lub ptaki introdukowane przez człowieka, tworzące obecnie dzikie samodzielnie się utrzymujące populacje. Dalsze 142 gatunki wyjątkowo zalatujące z innych kontynentów zostały jedynie wymienione.

Opisy zawierają informacje o wielkości ptaków, ich cechach diagnostycznych potrzebnych do oznaczania każdego gatunku, w zależności od płci, wieku i pory roku. Do tego przedstawiają siedlisko życia, zasięg występowania, a także najczęstsze głosy. Na mapach, przygotowanych dla większości gatunków, zobrazowano rozmieszczenie ptaków w okresie lęgowym, podczas przelotów i zimowania.

W polskim tłumaczeniu książki znalazły się informacje o obszarze występowania poszczególnych gatunków w naszym kraju i ich statusie liczebności, podanym za pomocą symboli, dzięki którym można się szybko zorientować, czy dany gatunek jest u nas pospolity, czy też zalatuje tylko sporadycznie, czy jest to ptak lęgowy, czy nie, jak również czy jest osiadły, czy wędrowny.

Na ponad 4000 pięknych ilustracji pokazano wygląd ptaków i różnice w szacie w zależności od płci, wieku, pory roku i rozmieszczenia. W opisach rysunków zwrócono uwagę na ważne cechy rozpoznawcze ptaków, a wiele ilustracji pokazuje ptaki w ich typowym środowisku.

Przewodnik ten jest niezastąpioną pomocą w ornitologicznych wyprawach terenowych, jak i przy poznawaniu ptaków w domowym zaciszu. To lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników ptaków, zarówno tych zaawansowanych, jak i dopiero rozpoczynających swą ornitologiczną przygodę.

Szczegółowe informacje na temat książki Ptaki. Przewodnik Collinsa

Wydawnictwo: Multico
EAN: 9788377636473
Autor: Lars Svensson, Killian Mullarney
Rodzaj oprawy: Okładka twarda
Wydanie: 3
Liczba stron: 480
Format: 14.0x20.0cm
Rok wydania: 2023
Data premiery: 2023-03-24
Język wydania: polski
Podmiot odpowiedzialny: Multico Oficyna Wydawnicza Sp. z o. o.
Aleje Jerozolimskie 53
00-697 Warszawa
PL
e-mail: [email protected]

Podobne do Ptaki. Przewodnik Collinsa

Inne książki z kategorii Słowniki

Oceny i recenzje książki Ptaki. Przewodnik Collinsa

Średnia ocen:
9.41 /10
Liczba ocen:
268
lubimyczytac.pl
Powiedz nam, co myślisz!

Pomóż innym i zostaw ocenę!

Ten produkt nie ma jeszcze żadnych recenzji

Pomóż innym i zostaw ocenę!

Bestsellery

Nowości

DARMOWA DOSTAWA
za zapis do newslettera!
Nowości, promocje, inspiracje – wszystko na Twoim mailu.
*Kod jednorazowego użycia przy minimalnej wartości koszyka 89 zł.