Droga psychonauty. Mapa wewnętrznych podróży

Stanislav Grof

Droga psychonauty. Mapa wewnętrznych podróży

Oprawa miękka
Liczba stron: 816
Wydawnictwo: Galaktyka

119,90 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

119,90 zł - cena detaliczna

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Droga psychonauty to jedna z najważniejszych książek, jakie kiedykolwiek napisano o ludzkiej psychice i duchowych poszukiwaniach. Nowe sposoby rozumowania stały się możliwe dzięki dokonanemu przez Alberta Hofmanna odkryciu LSD jak również dzięki innym substancjom psychodelicznym. Ta wszechstronna praca to prawdziwe tour de force przez światy psychologii i psychoterapii, oddychanie holotropowe, mapy psychiki, psychoduchowe odrodzenie, korzenie traumy, duchowe przesilenie i doświadczenia transpersonalne, karmę i reinkarnację, wyższą kreatywność, wielką sztukę i archetypy. Napisana pod koniec ósmej dekady życia autora, u szczytu jego imponującej kariery, Droga psychonauty stanowi prawdopodobnie największe osiągnięcie Stanislava Grofa. Zakres jego wiedzy jest zdumiewający, styl – przejrzysty i zrozumiały, a narracja – wypełniona anegdotami, intrygującymi relacjami osobistymi i obrazowymi studiami przypadków. Grof przedstawia historię psychologii głębi i najważniejsze zmiany, które zwiększają jej skuteczność, wyjaśnia także, dlaczego wewnętrzne poszukiwania są tak istotne.

Stan Grof jest gigantem pośród nas, a my mamy szczęście, że możemy stać na jego ramionach. Przyszłe pokolenia będą mu dozgonnie wdzięczne za pomoc w przebudzeniu się z naszej zbiorowej hipnozy, którą nazywamy codzienną rzeczywistością. Spędziłem całą noc, czytając jego wspaniałe opus magnum.

dr Deepak Chopra, autor i mówca

Droga psychonauty to fascynująca relacja z imponującej, życiowej pracy Stana Grofa. W ciągu ostatniego półwiecza nikt nie uczynił więcej niż on, aby poszerzyć nasze rozumienie ludzkiej natury i jej możliwości. Jest wielkim eksploratorem, głównym budowniczym wyłaniającego się dziś nowego światopoglądu i jednym z największych naukowców naszych czasów.

Michael Murphy, współzałożyciel Instytutu Esalen

Jeśli były co do tego jakiekolwiek wątpliwości, wraz z publikacją tej encyklopedii staje się nad wyraz jasne, że Stan Grof jest największym psychonautą współczesności.

Ervin László, filozof, dwukrotnie nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...

Komentarze nie są potwierdzone zakupem