Ciemna rzeka


Arnaldur Indriason

Ciemna rzeka

Oprawa miękka
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: WAB
Rok wydania: 2017
24,99

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Każdy ma mroczne sekrety. Niektórzy ukrywają je lepiej od innych...

Młody mężczyzna zostaje znaleziony martwy w kałuży krwi we własnym mieszkaniu. Brak śladów włamania. Ofiara jest ubrana w kobiecą koszulkę, zaś na stoliku obok leży fiolka po rohypnolu, inaczej nazywanym pigułką gwałtu. Sprawa trafia do detektyw Elinborg, która w toku śledztwa odkrywa, że zamordowany mógł być seryjnym gwałcicielem.

Czy zdolna policjantka zdoła odkryć sekrety tajemniczego życia ofiary
i rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa mimo bardzo nikłych poszlak?


Za powieść W bagnie autor otrzymał Szklany Klucz, nagrodę dla najlepszego kryminału skandynawskiego w 2002 roku, oraz Le Prix Mystere de la Critique w roku 2006. Został także nominowany do International IMPAC Dublin Literary Award (2006).

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

Irlandzki morderca

Arnaldur Indriðason to irlandzki pisarz, który zasłynął w gatunku powieści kryminalnych. Jest najpopularniejszym pisarzem kryminałów w swoim ojczystym kraju. W Polsce również pojawiły się jego książki, jednak nie cieszą się wielką popularnością. Raczej gubią się w natłoku dzieł różnych pisarzy skandynawski, którzy obecnie oblegają działy kryminału w księgarniach. rozwiń tekst...

Świat przepełniony zbrodnią

Arnaldur Indriðason jest najsławniejszym irlandzkim pisarzem książek kryminalnych. Debiutował w 1997 roku i od tamtego czasu co jakiś czas wydaje kolejną książkę. Wiele z jego powieści kryminalnych zyskało status bestsellerów. Pisarz został również doceniony przez Crime Writers’ Association, które wręczyło mu „Złoty Sztylet” za powieść kryminalną „Grobowa cisza” (2005). Pisarz otrzymał również dwukrotnie „Szklany Klucz”, w roku 2002 oraz 2003 za książki „W bagnie” oraz „Grobowa cisza”. 

rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...