Poznań, lata siedemdziesiąte XVI wieku. Na straży prawa i porządku w mieście stoi instygator starościński, młody szlachcic Rafał Kotwicz, obdarzony talentem do rozwiązywania zagadek kryminalnych i korzystania z uroków życia. W trudnym dziele walki z przestępcami wspomaga go niedoszły złotnik, Adam Horn, tajemniczy mnich-bernardyn, ojciec Ambroży oraz Pietrek, zwany Kaletą… król poznańskich złodziei.
Do miasta przybywa z tajną misją habsburski szpieg Johann Döring, członek sekretnego stowarzyszenia, którego członkowie sprawnie posługują się kłamstwem, trucizną i sztyletem. Zaczyna się pasjonująca gra, której stawką jest przyszłość Rzeczypospolitej.
W tle renesansowy Poznań, protestanci, jezuici i złodzieje.
Imię i nazwisko: Maciej Brzeziński
Data i miejsce urodzenia: 03-05-1980 r. we Wrześni
Wykształcenie: absolwent historii i stosunków międzynarodowych, specjalność – wschodoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zainteresowania: historia Poznania i Wielkopolski, religioznawstwo, współczesny Bliski Wschód, dzieje wywiadu i kontrwywiadu, historia XIX i XX w., literatura rosyjska, angielska i polska XIX i XX w., powieści kryminalne, szpiegowskie i sensacyjne, reportaże.
Moja przygoda z pisaniem rozpoczęła się na dobrą sprawę w maju 2011 r., kiedy to wystartował mój blog „Poznańskie Historie” http://poznanskiehistorie.blogspot.com/ Prowadziłem go do grudnia 2019 r., ale już od lutego 2020 r. rozpocząłem pisanie nowego blogu „Historie Wielkopolskie” http://historiewielkopolskie.pl/
W sierpniu 2019 r. wziąłem udział w kursie pisania reportażu, który odbył się w pałacu Radziwiłłów w Antoninie. Moim mentorem został znakomity pisarz i dziennikarz Piotr Bojarski, a owocem tego kursu był reportaż historyczny Trzej mocarze, opublikowany w pracy Wielkopolska organiczna. Reportaże o sztuce pracy, wydanej tego samego roku w Poznaniu. Moja współpraca w Piotrem Bojarskim nie skończyła się, bowiem w lipcu 2020 r. wziąłem udział w letnim kursie pisarskim „Wstęp do powieści historycznej”, zorganizowanym przez „Maszynę do pisania”, a prowadzonym właśnie przez Piotra Bojarskiego. To podczas tego kursu opracowałem szkic powieści historycznej Znak czarnego orła. Książka powinna ukazać się na rynku wydawniczym już w tym roku.
Moim największym osiągnięciem pisarskim do tej pory, poza napisaniem Znaku czarnego orła, był udział w konkursie literackim zorganizowanym w 2021 roku przez Wydawnictwo Miejskie „Posnania” i Międzynarodowe Targi Poznańskie „Którędy na Targi Poznańskie?”. Mojej konkursowej powieści pt. Kontrwywiadowca przyznano wyróżnienie. Obecnie pracuję nad trzecią powieścią, kryminałem retro, której akcja toczy się w Poznaniu w 1890 roku.
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem