Wszechświat w lustrzanym odbiciu. Jak ukryte symetrie kształtują naszą rzeczywistość

Dave Goldberg

Wszechświat w lustrzanym odbiciu. Jak ukryte symetrie kształtują naszą rzeczywistość

7.2

(24 ocen) wspólnie z

Tłumaczenie: Tomasz Krzysztoń
Oprawa miękka
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: Prószyński Media

42,00 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

42,00 zł - cena detaliczna

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Po pełnej wyrafinowanego poczucia humoru i pouczającej książce „Jak przetrwać wśród czarnych dziur", Dave Goldberg obdarzony niezwykłym talentem fizyk, zajmuje się fundamentalnym tematem symetrii. I tym razem autor dowodzi, że w pełni zasługuje na porównanie do słynnego popularyzatora nauki Carla Sagana. Łącząc humor z rzetelną wiedzą i głęboką refleksją nad naturą rzeczywistości, Goldberg prowadzi z czytelnikiem nadzwyczaj ciekawą dyskusję, wprowadzając go krok po kroku w zawiłości jednej z najbardziej błyskotliwych koncepcji fizycznych i pokazując, w jakiś sposób symetrie kształtują cały nasz Wszechświat.
Większość książek autorstwa fizyków trudno nazwać zabawnymi. Podejrzewam, że ma to coś wspólnego z faktem, że większości książek autorstwa fizyków nie została napisana przez Dave’a Goldberga. Koniecznie daj ją w prezencie komuś, kto zawsze wolał trzymać się z dala od fizyki. Zwłaszcza jeśli tym kimś jesteś ty sam. Sean Carroll, fizyk teoretyk z California Institute of Technology (Caltech), autor „Stąd do wieczności i z powrotem” oraz „Cząstki na końcu Wszechświata”, która zdobyła nagrodę Royal Society.
Ta książka zapewni ci fantastyczną podróż przez gabinet krzywych luster współczesnej fizyki, podczas której zobaczysz zadziwiające osobliwości, niezwykłe paradoksy i doświadczysz błyskotliwego poczucia humoru. Paul Halpern, profesor fizyki na Uniwersytecie Nauk Ścisłych w Filadelfii, autor „Naszego innego Wszechświata”.Dave Goldberg jest profesorem fizyki na Drexel University. Specjalizuje się w kosmologii teoretycznej oraz obserwacyjnej. Doktorat z astrofizyki uzyskał na Uniwersytecie Princeton.

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.



Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...

Komentarze nie są potwierdzone zakupem