Woody Allen Wywiady


Woody Allen Wywiady

Broszurowa ze skrzydełkami
Liczba stron: 412
Wydawnictwo: Axis Mundi
22,72

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Wywiady przeprowadzane przez wybitych amerykan´skich dziennikarzy, którzy spotykali sie? z Woodym Allenem na róz˙nych etapach jego kariery az˙ do 2015 roku i prowadzili z nim rozmowy i szczegółowe dyskusje o jego najpopularniejszych i najbardziej cenionych filmach. Wywiady pokazuja? Allena na przestrzeni lat – jako młodego filmowca, aktora i komika, a potem jako dojrzałego rez˙ysera i legende? kina.


Ksia?z˙ka po raz pierwszy ukazała sie? w 2006 roku, teraz w USA wychodzi jej uaktualniona wersja. Wywiady pochodza? z fachowych pism filmowych, a takz˙e takich publikacji jak m.in. The Rolling Stone, The New Yorker, The Washington Post, The Guardian.

Byc´ moz˙e najlepiej podsumował kariere? Allena autor jednego z wywiadów, Stephen Mamber, który napisał: „Woody Allen jest najlepszym amerykan´skim rez˙yserem, komikiem i aktorem komediowym – albo najdoskonalsza? kombinacja? tych trzech profesji.”

Redaktor ksia?z˙ki, który wywiady zebrał w całos´c´ – Robert E.Kapsis, to profesor socjologii i sztuki filmowej z Queens College, autor ksia?z˙ki „Hitchock: The Making of a Reputation”, redaktor wielu tomów serii Rozmowy z Filmowcami (University Press of Mississippi) – w Polsce ukazały sie? z tej serii nakładem Axis Mundi m.in. ksia?z˙ki „Stanley Kubrick. Rozmowy” i „Quentin Tarantino. Rozmowy”. Aktualnie Kapsis współpracuje z Amerykan´skim Muzeum Filmowym i Akademia? Filmowa? nad wielka? retrospektywa? kariery Steve'a Martina.

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...