Wyrusz na pełną emocji wyprawę i przeżyj niesamowite przygody w Sanatorium cudów.
Dziewięcioletni Aleksander trafia do ponurego gmachu sanatorium, by odzyskać utraconą zdolność mówienia. W jego grupie znajdują się dzieci, które także zmagają się z niepełnosprawnością. Leopold, Ismena i Ksawery czują się tak samo samotni jak i nowy kolega. Są izolowani od reszty rówieśników i uważani za Dziwolągi. Normalsi wciąż się z nich śmieją. Opiekunki nie są zainteresowane należytą opieką nad dziećmi. Dopiero gdy zjawia się pani Konstancja, zaczynają się dziać rzeczy niezwykłe...
Stary budynek sanatorium skrywa niejedną tajemnice. Czy Aleksandrowi i jego przyjaciołom uda się je odkryć? Jakie przeszkody będą musieli pokonać?
Bajka, a jednak nie tylko dzieci odnajdą się w tej historii...
Książka przeznaczona jest dla Czytelników w wieku od 5 do 105 lat. Porusza ważne tematy dotyczące akceptacji, tolerancji, empatii i integracji. Wzrusza, bawi, uczy, uwrażliwia.
Dzięki fantastycznym ilustracjom autorstwa Iwona Pastuszka-Vedral książka zyskała walor artystyczny, przyjazny dla Młodego Czytelnika.
Autorka książki jest oligofrenopedagogiem, nauczycielem w szkole specjalnej. W łatwy i przystępny sposób ukazuje, jak bohaterowie radzą sobie ze swoimi niepełnosprawnościami.
W książce zawarty jest też słownik, objaśniający dzieciom, na czym polega autyzm, zespół Downa czy mutyzm.
Warto sięgnąć po tę książkę, by przeżywając przygody, poznać wspaniałych przyjaciół i odkryć, jacy są niezwykli.
Izabella Agaczewska prowadzi w szkołach odstawowych i przedszkolach warsztaty: "Empatia - Poczuj to!" w oparciu o treść książki.
Więcej - https://izabellaagaczewska.pl/warsztaty
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem