W Nowym Jorku, wiosną 2008, kiedy cała Ameryka przygotowuje się do wyborów prezydenckich, sławny pisarz Marcus Goldman odczuwa niemoc twórczą i nie jest w stanie ukończyć nowej powieści. Szef wydawnictwa, z którym podpisał kontrakt, grozi mu (w razie niedotrzymania umowy) procesem sądowym i poważnymi konsekwencjami finansowymi. Wyznaczony termin zbliża się nieubłaganie, kiedy nagle w życiu Marcusa następuje zwrot: jego bliski przyjaciel i nauczyciel, ogólnie szanowany pisarz Harry Quebert, zostaje aresztowany i oskarżony o zabójstwo piętnastoletniej dziewczyny, Noli Kellergan, której szczątki, wraz z maszynopisem powieści Queberta odnaleziono w pobliżu jego domu w miasteczku Aurora. Pod koniec sierpnia 1975 Nola zniknęła bez śladu; pewna starsza pani, która widziała jak dziewczyna uciekała przez las ścigana przez nieznanego mężczyznę, została zamordowana kilka minut po powiadomieniu policji o tym fakcie. Obie te zagadki nie zostały wówczas wyjaśnione.
Przekonany o niewinności Harry'ego, Marcus rzuca wszystko i jedzie do przyjaciela, by przeprowadzić własne dochodzenie. Szybko jednak sytuacja zaczyna go przerastać: śledztwo utyka w martwym punkcie, on sam zaś otrzymuje pogróżki. Pragnąc oczyścić Harry'ego, musi za wszelką cenę odpowiedzieć na trzy pytania: Kto zabił Nolę Kellergan? Co wydarzyło się w Aurorze latem 1975? Jak napisać powieść, która odniesie sukces?
SERIAL NA PODSTAWIE POWIEŚCIE PRAWDA O SPRAWIE HARRY’EGO QUEBERTA, WYPRODUKOWANY PRZEZ PRODUCENTA "OPOWIEŚCI PODRĘCZNEJ„ NA ANTENIE SHOWMAX OD JESIENI 2018
Deszcz nagród, jakimi obsypano tego szwajcarskiego 28-latka, jest w pełni zasłużony
„ Angora“
Trudno uwierzyć, że można w jednym tomie pomieszać literaturę kampusową z realistyczną prozą obyczajową o amerykańskiej prowincji, dodać do tego wątek szaleńczej miłości, akcję kryminalną i sensacyjną, wszystko to jeszcze rozwiesić na dwóch przenikających się płaszczyznach czasowych, a na dodatek nie pogubić się i utrzymać uwagę czytelnika przez ponad 700 stron lektury. Dickerowi się udało.
„ Newsweek“
Do tej pory Millenium mieli Szwedzi, teraz pałeczkę przejęli Szwajcarzy. A to za sprawą Joëla Dickera z Genewy, autora świetnie przyjętej Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta.
„Polska the Times“
Rozwój akcji zaskakuje i łapiemy się na tym, że koniecznie chcemy wiedzieć, co dalej.
„Twój Styl“
Joël Dicker pojawił się niemal znikąd. Prawda o sprawie Harry’ego Queberta zapewniła już młodemu Szwajcarowi porównania do Stiega Larssona, a na listach bestsellerów frankońskiej Europy zdetronizowała Pięćdziesiąt twarzy Greya. Gdzie źródło ma nowy literacki „hajp“Wystarczy zajrzeć do samej powieści i nie zlęknąć się jej potężnej objętości.
kultura.onet.pl
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem