Rady dotyczące organizacji domu i urozmaicenia otoczenia psa
Jak dbać o potrzeby emocjonalne swojego czworonoga
Dbając o dobre samopoczucie psa, sprawiacie, że jest szczęśliwy.
Arkusze pomagające ocenić poziom komfortu emocjonalnego naszego pupila
Lęk separacyjny znam z pracy zawodowej. Nie życzę tego stanu żadnemu psu ani żadnemu właścicielowi. Z jego powodu co roku tysiące psów trafia do adopcji, zatem im więcej zrobimy, by temu zapobiec, tym lepiej. Niniejsza książka informuje właścicieli o ryzyku wypływającym z lęku separacyjnego oraz o tym, jak ważne jest, aby nauczyć psa bezcennej umiejętności spokojnego – a nawet radosnego – spędzania czasu rozłąki z właścicielem, zanim pojawią się problemy.
Lucy Aalders, treserka, Institute of Modern Dog Trainers & Pet Professional
(przednie skrzydełko)
Wielu właścicieli wychodzi z domu, nie zdając sobie sprawy z emocjonalnych potrzeb swojego psa. Zwierzak zostaje sam, a właściciel jest przekonany, że jego pupil będzie po prostu spać. Tymczasem mnóstwo psów cierpi z powodu lęku separacyjnego oraz stresu spowodowanego samotnością – o czym właściciele dowiadują się dopiero wtedy, gdy ich pies zaczyna niszczyć przedmioty w domu lub gdy sąsiad skarży się na jego szczekanie.
Kate Mallatratt mówi o lęku separacyjnym z punktu widzenia psa. Podaje wnikliwe wyjaśnienie tego problemu oraz radzi, jak sprawić, aby czas, który nasz pupil spędza samotnie, był przyjemny i bezstresowy.
To niezwykle przydatna książka, ilustrowana pięknymi, przygotowanymi specjalnie na jej potrzeby fotografiami. Można w niej znaleźć arkusze pozwalające ocenić poziom zadowolenia i postępy czworonoga. Książka pokazuje, jak nauczyć psa, by dobrze się czuł we własnym towarzystwie, aby zarówno on, jak i jego właściciel mogli dobrze spędzić czas osobno.
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem