Kapłan
Zagadkowy thriller hipotetyczny, którego akcja toczy się współcześnie. Pasjonująca powieść o serii zagadkowych zdarzeń, zaginięć i rytualnych zabójstw, która z odwagą, ale i dystansem przekracza klasyczne granice gatunkowe.
Seria zagadkowych, trudnych do wytłumaczenia zdarzeń, zaginięć, rytualnych zabójstw - wstrząsa miastem. Tymczasem w warszawkim szpitalu budzi się po długim okresie nieświadomości Krzysztof Lorent - młody duchowny, który kilka tygodni wcześniej zapadł na dziwną, tajemniczą chorobę.
Krzysztof jest przekonany, że łączy go coś niezwykle silnego, a jednocześnie bardzo realnego z Tacjadesem - urzędnikiem króla Marii na Krecie sprzed czterech tysięcy lat, a także z Devirkiem, wikingiem żyjącym w X wieku w kraju Danów. Po pewnym czasie przekonuje się, że to niejedyne postacie z przeszłości, których historię, a jednocześnie umiejętności pamięta jak swoje. Uznany za niepoczytalnego, zostaje zamknięty w szpitalu psychiatrycznym.
Tymczasem tajemnicza, bardzo wpływowa organizacja znana przed setkami lat pod nazwą Aurelitów doskonale zna tajemnicę Lorenta, a co najważniejsze - wbrew temu co sądzą historycy - nadal istnieje i działa.
Nikt, nawet policja, nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ogromne niebezpieczeństwo - nie tylko dla Krzysztofa Lorentz - nadchodzi wraz z pojawieniem się Aurelitów. Pokrzyżować im plany może tylko legendarny “Kapłan Wiedzy”. Tylko kto nim jest?
Modlitwa do Boga złego
Mieszkające na odludziu małżeństwo znajduje przed drzwiami swojego domu nieprzytomnego, zagadkowo wyglądającego, dziwnie ubranego chłopca. Natychmiast wzywają swoją przyjaciółkę – lekarkę Aleksandrę Sambierską. Szybko odkrywa ona, że oprzytomniały nastolatek nie tylko mentalnie, lecz także anatomicznie bardzo różni się od zwykłych chłopców w jego wieku. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że dzieciak jest śmiertelnym zagrożeniem dla grupy bezwzględnych i bardzo potężnych ludzi, którzy będą go ścigać i nie cofną się przed niczym, by chłopca unicestwić.
Na ich drodze stają Krzysztof Lorent oraz Haiku – niegdyś zawodowa zabójczyni, dziś wspólniczka Kapłana Wiedzy. Wspólnie walczą oni już nie tylko z Aurelitami, lecz także z zupełnie nowym – być może jeszcze groźniejszym – przeciwnikiem.
Czas Czarnych Luster
Bohaterowie serii „Kapłan” powracają, by wreszcie odkryć prawdę, nawet jeśli okaże się… niewyobrażalnym koszmarem.
Kolejne spotkanie z bohaterami cyklu powieści o Kapłanie Wiedzy – tajemniczym byłym duchownym o nadzwyczajnych zdolnościach, obdarzonym tak zwaną absolutną pamięcią wsteczną oraz niewytłumaczalną dla przeciętnego człowieka „wiedzą pokoleń”.
Krzysztof Lorent - były ksiądz, obdarzony niezwykłym darem „absolutnej pamięci wstecznej”, zwany Kapłanem Wiedzy - oraz Haiku, czyli była zawodowa zabójczyni, niegdyś na usługach Aurelitów, dziś wspólniczka Kapłana, przez przypadek ratują życie tajemniczemu chłopcu: Yovicie. Jak się okazuje, dziecko kryje w sobie wiele tajemnic, w tym tę najważniejszą – jest śmiertelnym zagrożeniem dla pewnej bardzo potężnej i jednocześnie wyjątkowo groźnej grupy ludzi. Uciekając przed wrogami – starającymi się za wszelką cenę unicestwić Yovitę – Kapłan i Haiku zostają zwabieni na wyspę Sentinelczyków na Morzu Andamańskim. To jedyne miejsce na Ziemi, w którym nigdy nie pojawił się cywilizowany człowiek. Gdy doktor Aleksandra Sambierska i profesor Bogdan Wilecki próbują odnaleźć zaginionych przyjaciół, okazuje się, że z chwilą pojawienia się na wyspie Kapłan, Haiku, Yovita oraz towarzyszący im ekscentryczny naukowiec – zniknęli bez śladu.
Gdy profesor dociera do legendarnej Błękitnej księgi, ukrywanej przez setki lat przez Aurelitów, znajduje dowód na to, że na wyspie istnieje wybudowane miliony lat temu przez nieznanych przybyszów przejście do innego wymiaru czasu. W jego wnioski nikt nie chce jednak uwierzyć…
Krzysztof Kotowski - bestsellerowy pisarz, dziennikarz i psycholog. W przeszłości pracował w radiu i TVP. Był autorem i prowadzącym wielu popularnych programów telewizyjnych, m.in. „Kawa czy Herbata” czy „Rhythmics”. Jest autorem thrillerów z pogranicza psychologii, fantastyki i horroru, czyli tzw. „thrillerów hipotetycznych”. Jego książki w ocenie krytyki i czytelników odznaczają się przede wszystkim świetnym językiem, poczuciem humoru i wartką akcją.
Uznanie przyniosły mu m.in. takie książki jak: „Krew na Placu Lalek”, „Niepamięć”, „Marika”, „Zygzak”, „Święto Świateł” czy „Modlitwa do Boga Złego”.
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem