Nagradzana, literacka książka popularnonaukowa, która zabierze cię w kolorową podróż, podczas której odkryjesz tysiące roślin udomowionych przez człowieka, mających duży wpływ na nasz świat. Każdy stragan skrywa fascynujące tajemnice i ciekawostki. Czy wiesz, że kiedyś banany miały pestki, a niektóre migdały są trujące? Rośliny nie tylko są źródłem pożywienia, otrzymujemy z nich przyprawy, lekarstwa, pozyskujemy surowce. Wzbudzały zainteresowanie królów i przynosiły im ogromne bogactwa. Ich historia pomaga zrozumieć teraźniejszość i stawić czoła przyszłości. Przez tysiąclecia kształtowały nasze smaki i węch, w rezultacie zmieniając też i nasze przyzwyczajenia. Myślimy, że my je udomowiliśmy, kiedy tak naprawdę, to one udomowiły nas! Na fascynujących opowieściach dziadka profesora się nie skończy. Spotkasz ludzi z całego świata, a na samym końcu książki znajdziesz przepisy na smaczne potrawy z różnych kontynentów.
Książka otrzymała nagrodę dzieci w konkursie Stowarzyszenia Ekologów Legambiente i Nagrodę Andersena w kategorii najlepsza książka popularnonaukowa. W duchu holistycznej edukacji łączy na pozór odległe obszary wiedzy (biologię, nauki społeczne, geografię, historię, kulturę), aby rozwijać myśleć przyczynowo-skutkowe, i przynosić głębsze zrozumienie złożonej natury wyzwań i problemów przyszłości. Wiedza sama wchodzi do głowy!
O autorach. Telmo Pievani, jest ewolucjonistą, profesorem nauk biologicznych na Uniwersytecie Padewskim. Autor ponad 240 publikacji naukowych. Jest również autorem tekstów do przedstawień teatralnych i musicali. Andrea Vico, wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie w Turynie na Wydziale Nauk Społecznych, dziennikarz, od ponad 25 lat zajmuje się popularyzacją nauki. Otrzymał kilka nagród dziennikarskich za publikacje na temat technologii, środowiska i związku między społeczeństwem a postępem naukowym. Jest autorem kilku książek, głownie dla dzieci i młodzieży. Nicolo Mingolini, projektant graficzny, ilustrator. Współpracuje z Uniwersytetem w Cambridge, jest twórcą identyfikacji wizualnej międzynarodowej konferencji poświęconej bioluminescencji.
Rekomendowany wiek: 8-100 lat.
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem