WYDARZENIE NA POLSKIM RYNKU KSIĄŻEK DLA DZIECI! Prapremiera „Odwagi, pszczółko” autorki „Odwagi, zajączku” na pięć miesięcy przed wydaniem brytyjskim, w znakomitym, pełnym czułości i wdzięku przekładzie twórczyni Amberka – wydawczyni, redaktorki i tłumaczki – Małgorzaty Cebo-Foniok.
Książki Nicoli Kinnear są jednymi z najpiękniej ilustrowanych i ulubionych książek dzieci. Dają radość i poczucie bezpieczeństwa. Zbieżność tytułów olśniewającego, uwielbianego przez dzieci w 30 krajach, nieustannie wznawianego bestsellera „Odwagi, zajączku” i najnowszej książki Nicoli Kinnear nie jest przypadkowa. W „ODWAGI, PSZCZÓŁKO” AUTORKA KONTYNUUJE TEMAT POKONYWANIA LĘKU PRZED NIEZNANYM. Ale tu idzie jeszcze dalej: iskierkę odwagi wznieca w pełnej obaw i niepewnej siebie pszczółce nie – tak jak w „Odwagi, zajączku” – troska o najbliższą osobę, tylko troska o kogoś nieznajomego i chęć niesienia mu pomocy.
„Odwagi, pszczółko” – zabawna, ciepła, urocza książka – urzeka bajeczną kolorowością obrazów ukwieconej natury i wzruszającą prawdziwością postaci, które staną się przyjaciółmi każdego dziecka. Przyjaciółmi spolegliwymi, podnoszącymi na duchu i pomagającymi radzić sobie ze wszystkimi trudnościami i obawami.
Tylko mała pszczółka Isia boi się latać... Chciałaby fruwać wśród kwiatów, ale obawia się, czy potrafi. Co będzie, jeśli jej skrzydełka są za słabe? A co, jeśli się zgubi? A co, jeśli spadnie?
Kiedy wszystkie pszczoły wylatują, Isia... idzie na piechotę. Ale... tu jest tyle przeszkód i nie można dostać się do kwiatów. Już chce wracać, aż tu nagle słyszy jakieś dziwne dźwięki...
Czy to nieoczekiwane spotkanie pomoże małej pszczółce przezwyciężyć obawy i przekonać się, jaka jest dzielna?
NICOLA KINNEAR zachwyciła w 2019 roku swym talentem w debiucie „Odwagi, zajączku”, który stał się jedną z najpopularniejszych i najpiękniejszych książek dla dzieci ostatnich lat. Jej urocze postaci oraz malarskie, bajecznie kolorowe obrazy natury zachwycają również w następnych książkach: „Ciii… Cichutko!” – o przełamywaniu nieśmiałości, „Zmień prawa smoków, Rubinko!” – o umiejętności dzielenia się, „Pobaw się ze mną” – o pokonywaniu oporów przed kontaktami z innymi i o przyjaźni mimo różnic, „Pomożemy ci, wiewiórko” – o samodzielności i przezwyciężaniu strachu lub wstydu przed korzystaniem z życzliwej pomocy.
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem