Takiej historii jeszcze w Polsce nie było...
Zdarzyło ci się kiedyś spojrzeć w lustro i mieć wrażenie, że twoje zęby są jakby ostrzejsze niż wcześniej? Poczuć zapachy, na które przedtem w ogóle nie zwracałaś uwagi? Wymacać na skórze kępkę włosów, których wcześniej tam nie było? A oblizać się ze smakiem na widok rzeczy, których dotychczas nie tknęłabyś nawet kijem?
A co, jeśli to nie objawy ciąży ani skutki uboczne pewnego wirusa, lecz początek głębokiej transformacji? Przemiany mogącej stać się przekleństwem bądź… kluczem do wolności? Co wtedy?
Kiedy w takiej sytuacji znajduje się główna bohaterka "Nocnej suki" - dawniej ambitna artystka, a obecnie pełnoetatowa mama i żona stale nieobecnego mężczyzny - postanawia… pójść do biblioteki. Poszukując odpowiedzi na pytanie, co się z nią, do cholery, dzieje, trafia na książkę, która stanie się jej nową biblią. Dzięki niej na swojej drodze spotka grupę kobiet, które mogą zmienić ją na zawsze… jeśli tylko zdecyduje się zaufać nowej, pierwotnej energii.
Jaką podjąć decyzję? Pójść drogą instynktu czy działać zgodnie z tym, co sugeruje rozum? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tej zachwycająco świeżej i brawurowej opowieści o macierzyństwie, kobiecej sile i magii, w której psi los może okazać się… wybawieniem.
Powieść nominowana do nagrody PEN/Hemingway w kategorii najlepszy debiut.
Książka roku magazynów "Esquire" i "Vulture".
Jedna z najbardziej wyczekiwanych powieści lata 2021 według Amazona, "Timesa", "Entertainment Weekly", "Glamour", "Harper’s Bazaar", "Book Riot", "Lit Hub" i wielu innych.
"Nocna suka" może się okazać debiutem roku. W tę dziką opowieść o macierzyńskim nieszczęściu najlepiej wejść, wiedząc o niej jak najmniej, żeby tym bardziej dać się zaskoczyć.
"Chicago Review of Books"
Przewrotny i niepohamowany debiut (…). Za pomocą magicznego tekstu, oczyszczającego bardziej niż jakikolwiek mamuśkowy memoir, "Nocna suka" tworzy przestrzeń dla siebie samej i dla fikcji, która poszerza macierzyństwo o nowe, surrealistyczne wymiary.
"The New Yorker"
Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto uwielbia, gdy zaciera się granica między tym, co psychologiczne i nadnaturalne.
"Vulture"
Wszystkie członkinie książkowych klubów nowoczesnych matek (a właściwie członkinie wszystkich rodzicielskich klubów) powinny przeczytać "Nocną sukę". To jak czytanie przepysznie długiego tekstu od najmądrzejszej przyjaciółki, ale w klimacie Kafki, gdyby Kafka żył w epoce matko-blogerek i designerskich płaszczyków przeciwdeszczowych dla piesków. By docenić tę książkę, nie trzeba być rodzicem, właścicielem psa czy fanem magicznego realizmu; Yoder pisze o współczesnych niepokojach z taką inteligencją i wdziękiem, że potrafi skłonić do refleksji bez popadania w głęboką depresję. W tych czasach to prawdziwa sztuka.
"Glamour"
Jeśli jesteś matką, będziesz miała poczucie, że Yoder weszła ci do głowy i zaczęła tam grzebać...
"Washington Post"
Nie mógłbym pokochać żadnej książki bardziej niż "Nocnej suki" Rachel Yoder. To niebywale błyskotliwa opowieść, łączy ze sobą macierzyństwo i sztukę, a także horror "tysięcy nudnych popołudni". Niezwykle wnikliwa, precyzyjna i potrafiąca rozwijać się i rozwijać ponad początkowymi obawami, z czasem zmienia się w coraz bardziej magiczną, mroczną i zabawną.
Kevin Wilson, autor "Nic tu po was"
Pełna napięcia powieść, która umiejętnie łączy niezwykłe i codzienne momenty macierzyństwa. Styl pisania Yoder jest pełen wdzięku, humoru i niepokoju.
Jenny Offill, autorka "Wydz. domysłów"
O AUTORZE
Rachel Yoder urodziła się u podnóża Appalachów w północnym Ohio i wychowała się w religii menonickiej. Obecnie mieszka w Iowa City wraz z mężem i synem. Absolwentka kursów kreatywnego pisania, założycielka magazynu "Draft: the journal of process". "Nocna suka" to jej powieściowy debiut, na jego podstawie powstaje już film z Amy Adams w roli głównej.
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem