Najnowsza powieść Wojciecha Lubawskiego i Tomasza Natkańca to wielowątkowa, perfekcyjnie opowiedziana i trzymająca od pierwszej do ostatniej strony w napięciu niczym najlepszy kryminał historia.
Jej akcja rozpoczyna się w dniu, w którym do Krakowa przybywa pewien tajemniczy starszy pan o nadprzyrodzonych umiejętnościach, a w Los Angeles agenci FBI aresztują czarnoskórego mężczyznę ponieważ ten… nie żyje. Ci dżentelmeni znają się, już kiedyś się spotkali, lecz nie wiadomo kiedy i nie wiadomo gdzie, a ich jednoczesne pojawienie się w dwóch odległych od siebie punktach globu uruchamia łańcuch przedziwnych wydarzeń: oto na przykład znany w Krakowie biznesmen dostaje niespodziewanie maila z zapowiedzianym terminem swojej śmierci, a żona jednego z agentów FBI robi coś, o co mąż nigdy by jej nie podejrzewał…
DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?
Po tę pozycję powinien sięgnąć każdy, kto lubi dobrą literaturę i poszukiwanie odpowiedzi na ważne pytania. „Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo gdzie” to bowiem powieść o współczesnych Kowalskim i Jonesie, czyli tak naprawdę o każdym z nas. To w swojej najgłębszej warstwie historia o naszych uprzedzeniach, kompleksach, podążaniu za modnymi ideami na rzecz porzucenia tego, co naprawdę wartościowe. Oraz o maskach, które zakładamy, by być akceptowanymi. A także wiwisekcja roli, jaką odgrywaw naszym życiu technologia, a zwłaszcza najnowsze sposoby komunikowania się, które - wbrew pozorom - zamiast nas do siebie przybliżać - oddalają i wyobcowują.
AUTORZY Wojciech Lubawski - z wykształcenia inżynier budownictwa lądowego, ukończył Wydział Budownictwa Lądowego na Politechnice Krakowskiej. W latach 1999-2001 był wojewodą świętokrzyskim. W 2002 roku został prezydentem Kielc. Piastował tę funkcję do 2018 roku. Wraz z Tomaszem Natkańcem napisał powieści „Małgorzata idzie na wojnę” oraz jej niewydaną jeszcze kontynuację - „Druga wojna Małgorzaty”.
Tomasz Natkaniec - dziennikarz i redaktor. Pracował między innymi w „Słowie Ludu”, „Gazecie Kieleckiej” oraz „Echu Dnia”. Od 2008 roku jest redaktorem prowadzącym kieleckiego Tygodnika eM oraz redaktorem strony internetowej Radia eM. Od kilkunastu lat zamieszcza w tygodniku swoje felietony.
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem