Pierwsza powieść wybitnego polskiego reżysera i dramaturga.
Łukasz Chotkowski współpracuje z Mają Kleczewską. Jest współautorem spektakli granych na całym świecie m.in. „Wściekłości wg Elfriede Jelinek”.
Nepal. Akcja rozgrywa się w ciągu kilku godzin w czasie medytacji w pustelni.
Głównym bohaterem jest trzydziestopięcioletni mężczyzna żydowskiego pochodzenia mieszkający w Warszawie. Jest on obserwatorem podróży, którą interpretuje w dwu kategoriach: w wymiarze przestrzennym oraz jako wyprawę w głąb własnego umysłu.
Sam walczy z ogromnym cierpieniem. Z jednej strony zmaga się z umierającym na raka ojcem z drugiej z rozwodem. Na swoim koncie odnotował wiele porażek w relacjach damsko-męskich. Chce walczyć o siebie, przezwyciężyć wstyd i lęk. W drastyczny sposób wyzwala się spod presji stereotypowej męskości.
Wiele zmienia się w jego umyśle. Odkrywa, że jego największą siłą jest pokonanie własnych słabości. Swoją drogę do osiągnięcia maksymalnej koncentracji osiąga poprzez obserwację ciała. Ta powieść to droga w poszukiwaniu siebie.
„O męskości – w zdefraudowanych czasach. Dawno nie miałem poczucia, żeby ktoś tak głęboko pisał o mnie. O mężczyźnie, facecie, chłopcu, od którego wciąż wymaga się siły lub słabości, w zależności od kontekstu. Łukasz Chotkowski fascynująco pisze o podróży w głąb, która znieważa definicje. Zgoda na siebie, oto prawdziwe wyzwanie”
~ Łukasz Maciejewski
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem