Mamo, tato, chcę zostać policjantem! – to pod względem merytorycznym oraz wizualnym wysokiej jakości książka promująca zawód policjanta. Skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, które już teraz marzą o założeniu granatowego munduru.
Książka zawiera w sobie elementy interaktywne oraz daje dziecku poczucie decyzyjności, dzięki czemu urealnia przeżywaną przygodę. Treści merytoryczne są przemycane w delikatny sposób, poprzez wplątanie ich w zabawne, ale jednocześnie skupiające uwagę czytelnika zadania.
Młody czytelnik zaczyna swoją przygodę jako rekrut. Chcąc zostać policjantem będzie musiał przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną oraz zdać test sprawności fizycznej. Cały ten proces, a także każdy kolejny etap, będzie nadzorował sam Komisarz Lew, maskotka dolnośląskiej policji.
Młody czytelnik otrzyma swój pierwszy mundur, będzie brał udział w zaprzysiężeniu, a następnie zapozna się ze swoim miejscem pracy i weźmie udział w odprawie. Najlepsze dopiero przed nim, bo w końcu nadejdzie czas na wybór specjalizacji.
Młody funkcjonariusz będzie miał cztery możliwości – Wydział Ruchu Drogowego, Pododdziały Kontrterrorystyczne, Przewodnik Psa Służbowego lub Wydział Kryminalny. W każdej z nich zapozna się z umundurowaniem, specjalistycznym sprzętem i wykona zadania charakterystyczne dla danej służby.
W Kinderkulkowie znajdzie mieszkańców nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego, nauczy się kierować ruchem i rozładuje korek.
Następnie będzie tropił członków Gangu Śmierdzącej Skarpety i zadba o tężyznę fizyczną (wykonując zestaw ćwiczeń przy pomocy książki).
Odwiedzi magazyn dowodów rzeczowych i z pomocą siły swej spostrzegawczości będzie szukał właścicieli skradzionych przedmiotów. Pozna też Kalibra, owczarka niemieckiego pracującego w Komendzie Wojewódzkiej Policji, z którym przejdzie szkolenie i nauczy się podstawowych komend.
Na koniec będzie musiał się wykazać zdolnością logicznego myślenia oraz analizowania i łączenia faktów, żeby rozwiązać kilka kryminalnych zagadek. Pozna również tajniki stosowane podczas przesłuchań świadków, które od razu będzie mógł zastosować w praktyce.
W podsumowaniu każdej służby zapozna się też z zasadami bezpieczeństwa, o których warto pamiętać w codziennym życiu – nauczy się, jak prawidłowo reagować podczas spotkania z agresywnym zwierzęciem, jak zachować czujność w codziennych sytuacjach i zadbać o bezpieczną zabawę bez podejmowania niepotrzebnego ryzyka.
Autorem książki jest Magdalena Walkowiak, wrocławska policjantka, młoda mama, które debiutowała w 2021 r. książką „Sklep z marzeniami domowej roboty” (poruszającą aktualny temat materializmu i konsumpcjonizmu).
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem