Krzywy obraz wojny Armia Czerwona w Gdańsku i Prusach w 1945 r.

Gliniecki Tomasz, Panto Dmitriy

Krzywy obraz wojny Armia Czerwona w Gdańsku i Prusach w 1945 r.

Oprawa twarda
Liczba stron: 211
Wydawnictwo: Muzeum II Wojny Światowej
Rok wydania: 2019

69,00 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

69,00 zł - cena detaliczna

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Publikacja przedstawia wybrane archiwalne fotografie propagandowe, których celem było tendencyjne demonstrowanie dokonań czerwonoarmistów, budując w ten sposób mityczny obraz Armii Czerwonej.
W albumie znajdują się także zdjęcia dokumentujące skalę wojennych zniszczeń w Gdańsku, Elblągu, Fromborku i innych polskich miastach po 1945 r. Poza prezentacją szerokiego zbioru oryginalnych zdjęć, książka, odwołując się do niedostępnych dotychczas źródeł pozyskanych z rosyjskich archiwów, przybliża historię Armii Czerwonej w Prusach Wschodnich oraz dzieje sowieckich fotokorespondentów wojennych działających na terytorium Polski w 1945 r.

dr Tomasz Gliniecki – historyk, pedagog, dziennikarz. Autor licznych dzieł popularyzujących i budujących tożsamość, zwłaszcza regionalną – wystaw muzealnych, zajęć i wydarzeń kulturalnych, książek i artykułów prasowych, audycji radiowych i dokumentów filmowych. Do najważniejszych zainteresowań badawczych zalicza styk historii wojskowości z medioznawstwem – prezentację obrazów wojny w świetle propagandy oraz mitologizację zdarzeń militarnych i heroizację ich uczestników.
dr Dmitriy Panto – pracownik Działu Naukowo-Edukacyjnego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, absolwent studiów magisterskich z historii na Państwowym Uniwersytecie im. C. Walichanowa w Kokczetawie (Kazachstan). Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim ukończył studia magisterskie z filozofii, a w 2017 r. uzyskał stopień doktora historii. Do jego zainteresowań badawczych należą historia Kościoła katolickiego w Imperium Rosyjskim i ZSRS, stalinowski terror, deportacje narodów do ZSRS i w jego obrębie oraz metodologia historii.

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.



Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...

Komentarze nie są potwierdzone zakupem