Pierwsza na polskim rynku wydawniczym monografia poświęcona problematyce podejścia przedsiębiorstw do realizacji procesów innowacyjnych w myśl koncepcji innowacji oszczędnych (ang. frugal innovations). Nie jest to podręcznik zawierający klasyfikację innowacji oraz szczegółowy opis istoty innowacji oszczędnych. Jest to opracowanie szersze – zawiera bowiem wstępną ocenę poziomu dojrzałości stosowania założeń koncepcji innowacji oszczędnych w polskich przedsiębiorstwach.
Rozważania i analizy mają charakter teoretyczno-empiryczny i zestawiają ze sobą dwa zasadnicze obszary: innowacje oszczędne oraz kształtowanie bezpieczeństwa przedsiębiorstw. Monografia ma bowiem na celu udzielić czytelnikom odpowiedzi na to, jaka jest dojrzałość stosowania założeń koncepcji innowacji oszczędnych w polskich przedsiębiorstwach realizujących działalność innowacyjną oraz powiązaniu tej dojrzałości z zapewnianiem bezpieczeństwa przedsiębiorstw innowacyjnych. Z kolei cel utylitarny związany jest z wyszczególnieniem wskazówek dla praktyki zarządzania w zakresie zapewniania bezpieczeństwa przedsiębiorstw realizujących procesy innowacyjne w oparciu o założenia koncepcji innowacji oszczędnych.
Opracowanie przeznaczone jest dla szerokiego grona odbiorców, przede wszystkim osób zajmujących się problematyką zarządzania innowacjami, ryzykiem czy projektami.
Wysoko oceniam zawartość merytoryczną i poznawczą rozważań podjętych w recenzowanej monografii. Stwierdzam, że podjęte rozważania są oryginalne, zarówno ze względu na przedmiot rozważań, jak i sposób analizy oraz osiągnięte wyniki. Monografia wnosi nowe wątki i wypełnia słabiej rozpoznane pola badawcze w obszarze zarządzania innowacjami w przedsiębiorstwie.
Prof. dr hab. Krystyna Poznańska
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Praca wypełnia lukę na rynku wydawniczym przez to, że odnosi się do ważnego i nierozwiązanego problemu o charakterze naukowym i praktycznym. Praca wnosi wkład do nauk o zarządzaniu. Poprzez wskazanie możliwych rozwiązań analizowanych problemów od strony empirycznej posiada także walory aplikacyjne.
Prof. dr hab. Elżbieta Skrzypek
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem