O zdrowiu myślimy dopiero, gdy zaczynamy odczuwać jego niedostatek. Czujemy się gorzej, pojawia się ból, konieczność zmiany różnych naszych przyzwyczajeń. Może to choroba, a może przeciążenie organizmu? Niewątpliwie - stan nierównowagi. Wtedy także zaczynamy zastanawiać się, co - oprócz leków - mogłoby wspomagać nasz stan psychofizyczny. Może interwencje pozafarmakologiczne?
Nauka daje nam coraz więcej dowodów na korzystne oddziaływania zarówno naszego umysłu, jak i jego wytworów - w postaci myśli, emocji i zachowań - na stan naszego zdrowia, obiektywnego i subiektywnego. Psychologia pozytywna kierunkuje nasze starania w stronę poszukiwania równowagi, a także wdrażania zmian w ważnych obszarach naszego życia. Oprócz teoretycznych rozważań na temat związków psychologii pozytywnej, zdrowia, myśli, emocji i zachowań pozycja podejmuje praktyczne aspekty pracy w poszczególnych obszarach wraz z narzędziami do wykorzystania w pracy własnej.
Dzięki lekturze Czytelnik dowie się:
Jak zadbać o swoje zdrowie, zanim zostanie naruszone przez różne czynniki?
Jak myśleć, żeby pomóc sobie w powrocie do zdrowia?
Jak emocje wpływają na nasz stan zdrowia?
Jak pracować nad zachowaniami korzystnymi z perspektywy naszego zdrowia?
Monografia skierowana jest do specjalistów zajmujących się psychologią zdrowia i psychologią pozytywną, studentów psychologii i kierunków pokrewnych, a także do wszystkich zainteresowanych związkami między tymi dziedzinami. Wiedza zawarta w książce pozwoli zrozumieć obserwowane zależności, a także zaplanować konkretne interwencje ukierunkowane na zmianę.
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem