Na 1000-letnie dzieje polskiego państwa złożyło się pełne blasków i cieni życie około 40 pokoleń ludzi, którzy na polskich ziemiach mieszkali przed nami. Jeśli ten wielowiekowy ciąg pokoleń coś łączy, to czym jest to coś? Co było pierwsze: państwo czy naród? Jak się żyło Polakom, gdy nie mieli własnego państwa? Co w praktyce oznacza niepodległość? Naród i państwo mają swoje symbole, tradycje, zwyczaje, święta i opowieści – czy te wszechobecne znaki, powtarzające się corocznie uroczystości, górnolotne słowa są nam do czegokolwiek potrzebne? I czy ojczyzna jest tylko jedna?
Przeszłość ma wiele do powiedzenia przyszłości. Historia to ciąg zmian przeplatający się z tym, co przez wieki pozostaje niezmienne. Sprawy będące tłem naszego życia we wspólnocie książka tłumaczy w sposób przystępny dzieciom i z nutą humoru.
Barwnie ilustrowana publikacja dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, zachęcająca do lektury familijnej. Autor otrzymał wyróżnienie honorowe w Konkursie Literacko-Edukacyjnym „40 Pokoleń” zorganizowanym przez MHP w 2018 roku. Ma w dorobku kilkadziesiąt książek dziecięcych i młodzieżowych; w 2020 roku został laureatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.
Komentarze czytelników
Pozostaw komentarz...
Komentarze nie są potwierdzone zakupem