Błąd Kartezjusza. Emocje, rozum i ludzki mózg

Antonio Damasio

Błąd Kartezjusza. Emocje, rozum i ludzki mózg

6.8

(4 oceny) wspólnie z

Tłumaczenie: Maciej Karpiński
Oprawa miękka
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2011

37,90 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką

37,90 zł - cena detaliczna

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Antonio Damasio jest profesorem neurobiologii, neurologii i psychologii w Dornsife College w University of Southern California, gdzie kieruje Brain and Creativity Institute. Prowadzi także wykłady w Salk Institute w La Jolla w Kalifornii. Jest autorem licznych publikacji naukowych i laureatem wielu nagród, w tym Księcia Asturii w dziedzinie Badań Naukowych i Techniki, Pessoa, Signoreta i Cozzarellego, którą otrzymał wraz z żoną Hanną Damasio. Jest członkiem Institute of Medicine w National Academy of Sciences, American Academy of Art and Sciences, European Academy of Sciences and Arts oraz Bayerische Akademie der Wissenschaften. Wiele uczelni przyznało mu tytuł doktora honoris causa. Jest autorem wydanych w Polsce przez REBIS książek: Tajemnica świadomości, W poszukiwaniu Spinozy oraz Jak umysł zyskał jaźń, które przetłumaczono na ponad 30 języków.

Błąd Kartezjusza to fascynująca podróż do wnętrza ludzkiego mózgu, w trakcie której czytelnik odkrywa ten niewidzialny świat tak, jakby widział go własnymi oczami. Książka ta wyrosła z przekonania autora, iż tradycyjne poglądy na naturę umysłu nie mogą być słuszne – Damasio kwestionuje więc dogmat sprzeczności między emocjami a racjonalnymi decyzjami i określa właściwą rolę uczuć w funkcjonowaniu człowieka.

„Antonio R. Damasio z całą mocą zaprzecza dualizmowi, którym przesiąknięta jest myśl Zachodu: umysł a ciało, rozum a uczucia, wyjaśnianie na gruncie biologii a wyjaśnianie na gruncie kultury. Pozwala nam dostrzec, być może po raz pierwszy, głębokie powiązanie pomiędzy różnymi rejonami tkanki nerwowej z jednej strony a wyżynami i dnem ludzkiego doświadczenia z drugiej”.
Howard Gardner

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.



Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...

Komentarze nie są potwierdzone zakupem