Człowiek w cieniu


Eustachy Rylski

Człowiek w cieniu

Oprawa twarda
Liczba stron: 176
Wydawnictwo: Wielka Litera
21,99

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Początek lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Trzydziestokilkuletni warszawski notariusz, Aleksander Rański, odbywa wakacyjną podróż po Wołdze. Znudzony życiem i pracą, wiedzie żywot outsidera. Gdy zgłaszają się do niego rezydenci rosyjskiej mafii, rozpoczyna przygodę z własną wyobraźnią, mistyfikując banalną rzeczywistość. Początkowo chodzi o zwykłą obsługę prawną mniej lub bardziej legalnych interesów, ale gangsterzy szybko wciągają go w krąg perwersyjnych atrakcji. Między Rańskim i ponurym mafioso Pasławskim rozpoczyna się dziwna gra, która prowadzi do ponurego finału.
Rylskiemu udało się pożenić kryminał z powieścią historyczną i psychologiczną grą, którą toczą między sobą bohaterowie książki.
Rzeczpospolita
Książka Rylskiego mówi o pożądaniu nie tylko niewypowiedzianym, ale i niemożliwym do spełnienia.
Gazeta Wyborcza
Eustachy Rylski - (ur. 1944), prozaik, dramaturg i scenarzysta. Zadebiutował w 1984 roku dyptykiem Stankiewicz. Powrót. Autor m.in. powieści Warunek (nominowany do Nike i Angelusa), zbioru opowiadań Szara lotka oraz tomu esejów Po śniadaniu. Za Człowieka w cieniu wyróżniony nagrodą Mackiewicza. Tłumaczony m.in. na język francuski.

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

Człowiek znudzony życiem

Eustachy Rylski to polski prozaik, scenarzysta, dramaturg. Na swoim koncie ma wiele nagród literackich, takich jak Nagroda Literacka im. Józefa Mackiewicza, którą otrzymał w 2005 roku. Inną nagrodą, którą otrzymał była Nagroda Literacka m.st. Warszawy w 2016. Był nominowany do Nagrody Literackiej Nike, jednak ostatecznie nie zwyciężył. Na swoim koncie ma również odznaczenie Złotym Medalem Zasłużonych Kulturze Gloria Antis. Odznaczenie otrzymał w 2011 roku. 

rozwiń tekst...

Melancholia członka mafii

Eustachy Rylski to polski pisarz, dramaturg i publicysta, który również zajmował się tworzeniem scenariuszy dla „Teatru Telewizji”. Współtworzył spektakle takie, jak „Wilk kazański”, „Zapach orchidei”, „Netta”. Niektóre ze swoich scenariuszy rozwinął później w powieści. Przykładem może być wymieniony powyżej „Wilk kazański”, który zaistniał później jako powieść „Człowiek w cieniu”. 

rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...