Moja wizja


Agata Młynarska, Agnieszka Litorowicz-Siegert

Moja wizja

Oprawa twarda
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: Literackie
Rok wydania: 2017
25,63

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Głęboka rozmowa o życiu. Raz zabawna, raz poważna. W każdym momencie prawdziwa.

Miała być kimś innym. „Telewizja? O nie!” – usłyszała, gdy w rodzinnym domu ojciec odebrał telefon z propozycją, by Agata Młynarska zadebiutowała przed kamerą. Plan był inny – matura, a potem studia, najlepiej polonistyka.
Prawie została nauczycielką, ale dogoniło ja przeznaczenie. Choć biegło zakosami. Wzięła udział w konkursie na prezenterów i została finalistką, ale pracy nie dostała, nie miała jeszcze skończonych studiów. Zadebiutowała w nowym dzienniku, ale program szybko zdjęto z anteny. Została prezenterką Dwójki, ale ktoś postanowił skreślić ją z grafika dyżurów...

Jej droga to przebijanie się, przez „ale”. Samodzielność i niezależność? Tak. Jednak w tyle głowy wciąż wpływ znanego ojca i rodzinnych zasad. Telewizyjna „niepodległość”? Tak, ale w granicach wyznaczonych przez charyzmatyczną szefową Ninę Terentiew. Kariera w Polsacie? Bez wątpienia. Jednak tęsknota za byciem na wizji, prowadzeniem własnego programu. Ciągle coś, co trzeba przewalczyć, udowodnić.
Moja wizja to zapis tej drogi i dowód, że Agata to przypadek szczególny.
Brała udział w tworzeniu telewizji, która po roku 1989 rodziła się na nowo w wolnej Polsce. Z Jurkiem Owsiakiem współtworzyła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, uczestniczyła w telewizyjnych rewolucjach – powstaniu pasma „śniadaniowego” i wprowadzeniu na antenę spektakularnych show. Prowadziła największe telewizyjne koncerty i gale, uczyła się od mistrzów. Po uszy zanurzyła się w telewizyjnej pracy na Woronicza, zna życie, które kipiało w redakcjach, ale także na korytarzach i w przystudyjnych bufetach. Na wizji przeżywała wzloty i katastrofy. Miała pomysł na to, jak nie być sztywną „panią z telewizji” i własny przepis na wykorzystanie popularności. Pomagała innym, udowadniając, że telewizja ma nie tylko misję, ale także serce.

Ze wszystkich nagród na świecie najbardziej ceni sobie Order Uśmiechu, który przyznały jej dzieci.

To książka o niej – dziennikarce, spełnionej kobiecie. Która – jak twierdzi – najlepsze lata przeżywa teraz. Ale to przede wszystkim książka o telewizji, jej kulisach i ludziach ją tworzących. Szczerość musi mieć klasę.

„Dziennikarz to nie ksiądz, a wywiad to nie spowiedź” – pada w tekście. I ta zasada obowiązuje. Partnerką w rozmowie z Agatą jest Agnieszka Litorowicz-Siegert. Doświadczona dziennikarka – od lat w miesięczniku „Twój STYL”. Ale także przyjaciółka Agaty, osoba o podobnej energii. Dzięki temu klimat książki jest wyjątkowy – to więcej niż wywiad-rzeka.

Polecane tytuły

Materiały o książce

Recenzje

Historia życia i kariery Agaty Młynarskiej

Agata Maria Młynarska to polska dziennikarka, producentka, prezenterka telewizyjna. Pracowała w stacjach telewizyjnych, takich jak; TVP2, Polsat, TLC Polska czy TVN. Znana jest ze swojej działalności charytatywnej na rzecz dzieci z domów dziecka czy dzieci chorych. Była również zaangażowana w przedsięwzięcia prowadzone przez Jerzego Owsiaka. Razem z nim współtworzyła program „Róbta co chceta!”. Prowadziła również poranny program „Pytanie na śniadanie”. Poza tym prowadziła również programy takie, jak „Eureko, ja to wiem!”, „Dzień Kangura” wraz z Jerzym Kryszakiem, „On i ona” wraz z Krzysztofem Ibiszem czy program „Świat się kręci”.

rozwiń tekst...

Agata Młynarska o pracy w telewizji i życiu prywatnym

„Moja wizja” to tytuł książki, która powstała we współpracy Agaty Młynarskiej oraz Agnieszki Litorowicz-Siegert. Agata Młynarska jest główna bohaterką książki. Książka stanowi wywiad-rzekę, w którym dziennikarka i prezenterka telewizyjna opowiada o swojej drodze kariery oraz życiu prywatnym i rodzinnym. Agnieszka Litorowicz-Siegert to dziennikarka pracująca dla magazynu „Twój STYL” i znana jest z przeprowadzania wywiadów z polskimi celebrytami. Dziennikarka jest również przyjaciółką Agaty Młynarskiej. 

rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...