Tajny pielgrzym


John Le Carré

Tajny pielgrzym

Tłumaczenie: Jerzy Kozłowski
Broszurowa ze skrzydełkami
Liczba stron: 456
Wydawnictwo: Sonia Draga
Rok wydania: 2017
22,62

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Zawód szpieg - tylko tu się dowiesz WSZYSTKIEGO

Szpieg żyje w nieustannym napięciu. Nawet kiedy niebezpieczne misje, podwójne życie, intrygi, wiele tożsamości i nieustające zagrożenie zdrowia, życia lub misji nie stanowią już chleba powszedniego. Na zawsze pozostaje w nim brzemię tych doświadczeń oraz samotność. Szczególnie w obliczu przyszłych adeptów tej niezwykle niebezpiecznej sztuki. Ned, cichy bohater zimnej wojny, odkrywa przed swoimi podopiecznymi świat, w którym będą musieli zaistnieć i pozostać na zawsze.
W opowieści o wędrówce tajnego pielgrzyma pomaga dawny mentor głównego bohatera, który w drobnych, brutalnych szczegółach opowiada o trudzie działań operacyjnych w czasie zimnej wojny, gdzie na bok należało odłożyć własne przekonania, nie mówiąc już o sumieniu czy wartościach… To okazja dla Neda do tego, by podsumować poświęcone 30 lat życia na działalność w tajnej służbie jej królewskiej mości.
Nota od wydawcy
Zimna wojna się skończyła. Ned zostaje zdegradowany i trafia do akademii, gdzie szkoli młodych brytyjskich agentów wywiadu. Prosi swojego dawnego mentora, George’a Smileya, by opowiedział adeptom prawdę, bez cenzury i przekłamań. To może być ich jedyna szansy, by ją poznać.

Realizując powierzone mu zadanie, Ned przypomina sobie o własnych bolesnych tryumfach i sromotnych klęskach podczas misji na Zachodnich Wyspach Szkocji, w Hamburgu, Izraelu, Kambodży i wielu innych miejscach. Sam zadaje sobie pytanie: Czy postępował dobrze? Jaki to wywarło na niego wpływ?

W ostatniej powieści ze Smileyem w roli głównej, wielki szpieg ukazuje swoją ludzką twarz i udziela nieoczekiwanych odpowiedzi.

„John le Carré tworzy fikcyjny świat niczym Dickens. Pod względem wiedzy, umiejętności i pomysłów autor wyprzedza większość twórców współczesnej literatury”.

Daily Telegraph

Materiały o książce

Fanpage Autora


Oficjalne kanały autora

Recenzje

Pożegnanie ze szpiegiem

John le Carré, a właściwie David John Moore Cornwell, to brytyjski pisarz książek szpiegowskich. Debiutował w 1961 roku i od tego czasu co jakiś czasu wydaje nową książkę. John le Carré jest dość wyjątkowym pisarzem książek szpiegowskich. Głównie ze względu na to, że sam był tajnym agentem, który pracował dla brytyjskiego wywiadu. Był pracownikiem Secret Intelligence Service, czyli MI6. Agencji zajmującej się wywiadem zagranicznym i zbieraniem informacji o organizacjach i państwach zainteresowanych Wielką Brytanią. 

rozwiń tekst...

Życie tajnego agenta brytyjskich służb wywiadowczych

„John le Carré” to pseudonim brytyjskiego pisarza książek szpiegowskich Davida Johna Moore’a Cornwella. Zanim został pisarzem, Cornwell pracował jako agent w MI6, czyli w dawnym Military Intelligence section 6 (wywiad wojskowy Sekcja 6). Obecnie nazywanym Secret Intelligence Service. Są to brytyjskie tajne służby specjalne, które zajmują się wywiadem zagranicznym. Powstały w 1909 roku. Zadaniem sekcji MI6 było zwalczanie szpiegów, którzy działali na szkodę Wielkiej Brytanii, poza granicami kraju. Jednocześnie sekcja zbierała informacje o organizacjach lub państwach, które były zainteresowane Wielką Brytanią. David John Moore Cornwell został zadenuncjowany przez innego agenta, Kima Philby, który okazał się podwójnym agentem. Jeszcze zanim Davida John Cornwell rozstał się z pracą tajnego agenta, zaczął publikować powieści szpiegowskie pod pseudonimem „John le Carré”. 

rozwiń tekst...

Ostatnia historia George’a Smileya

John le Carré (David John Moore Cornwell) jest brytyjskim pisarzem, który zasłynął tworząc powieści szpiegowskie. Sam pracował jako agent w brytyjskich służbach specjalnych, zajmując się sprawami dotyczącymi szpiegostwa zagrażającego bezpieczeństwu Wielkiej Brytanii poza granicami kraju. Jego powieści są mocno związane z jego wspomnieniami z pracy. 

rozwiń tekst...

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...