Zawsze wzwyż, nigdy w dół


Paweł Dangel

Zawsze wzwyż, nigdy w dół

Oprawa twarda
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Znak
13,97

Chciałbyś, aby ta książka była dostępna w sprzedaży? Wpisz swój e-mail, powiadomimy Cię, jeśli będzie znów dostępna.

Powiadom mnie Powiadom mnie

Paweł Dangel – reżyser teatralny i jeden z najlepszych polskich menedżerów – przedstawia Państwu środkowoeuropejską wersję american dream.

Paweł Dangel – reżyser teatralny i jeden z najlepszych polskich menedżerów – przedstawia Państwu środkowoeuropejską wersję american dream.
Chłopak ze Starówki. Wychowany w rodzinie z tradycjami, recytował wiersze kard. Wyszyńskiemu i biegał po odbudowywanej stolicy. Jeździł konno z przyszłym prezydentem i malował na murach wywrotowe napisy. Zanim trafił na studia reżyserskie, pracował w teatrze jako maszynista.
W moskiewskim akademiku, w komunałkach na Arbacie zgłębiał ludzką duszę, poznając artystów i dysydentów. Stan wojenny zastał go na scenie. Reżyserował w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, tocząc swoje gry z cenzurą. Wyemigrował do Londynu, gdzie nieco przypadkiem został agentem ubezpieczeniowym. Po dziesięciu latach wracał do kraju jako wiceprezes Nationale-Nederlanden. Był prezesem Allianz Polska, którą zbudował od zera, i członkiem rady nadzorczej Banku Pekao. Za zasługi dla rozwoju nowej branży otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.
Niechętny korporacyjnemu uniformowi, realizował romantyczną wersję biznesu, pamiętając, czego uczył się od najlepszych. Że cokolwiek by się działo, o 19.00 kurtyna musi pójść w górę. Że szanse od losu otrzymujemy po to, by kiedyś dać je innym. I że nie ma sukcesu bez odrobiny szaleństwa.

Materiały o książce

Grażyna Torbicka

Ta książka to historia niezwykłego człowieka, który w działalności artystycznej potrafił myśleć biznesowo, a z biznesu uczynił sztukę.

Janusz Gajos

Obserwując cudze życie, mimochodem porównujesz je ze swoim, zwłaszcza w tym, co dotyczy również twoich zainteresowań czy sfer działania. Paweł Dangel zwierzył się Agnieszce Rybak. Bardzo to interesujące. Gorąco polecam!

Henryka Bochniarz

Paweł Dangel wie, jak odszukać klucz do sukcesu – a może raczej go wykuć. Jego doświadczenia pokazują, że kiedy do talentu doda się determinację, zdolności przywódcze i umiejętność wykorzystania sprzyjających okoliczności, można zdobywać najwyższe szczyty.

Alosza Awdiejew

Z dużą przyjemnością przeczytałem książkę. Jest to ciekawa opowieść o ciekawym człowieku, który walczył o godność i przetrwanie w nie zawsze ciekawych czasach. Radzę ją przeczytać wszystkim tym, którzy narzekają na brak możliwości i niespełnione marzenia.

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...