Jane Goodall. Pani od szympansów


Danuta Tymowska, Jerzy Wlazło

Jane Goodall. Pani od szympansów

Oprawa miękka
Liczba stron: 440
Wydawnictwo: Znak
Rok wydania: 2018
28,99

Powiadom mnie Powiadom mnie

 

Opowieść o wyjątkowej kobiecie, jej pasji, odwadze oraz sile więzi ze światem zwierząt.

Młoda Brytyjka Jane zabiera lornetkę, kilka talerzy, namiot i wyrusza do dżungli w głąb Afryki. Bez naukowego przygotowania zamierza badać szympansy. Prawie nikt w nią nie wierzył…

Dzisiaj jej badania to najstarsze i najbardziej szczegółowe studium gatunku, jakie kiedykolwiek przeprowadzono na świecie. Na jego podstawie należało ponownie zdefiniować pojęcie „człowiek".

Jane Goodall to jedna z najbardziej wyjątkowych kobiet naszych czasów, ikona nauki i ekologii, podróżniczka, pisarka, wysłanniczka pokoju ONZ, aktywistka. Odznaczona wieloma honorowymi tytułami oraz nagrodami. Jej ambasadorką jest Angelina Jolie.
Wisława Szymborska uznała Goodall za wybitną postać i marzyła, aby ją poznać.

Ta książka to pierwszy pełny obraz życia niezwykłej kobiety, opowieść o jej dzieciństwie, relacji z matką i synem, trudnych wybrach, ale przede wszystkim obraz wojowniczki, która miała odwagę realizować marzenia.

Jest siła, której nie da się zahamować – to siła kobiet.
(ze wstępu do specjalnego wydania „WO” – „Światem rządzą kobiety. 25 najbardziej wpływowych kobiet”, wśród których znalazła się Jane Goodall)

Jerzy A. Wlazło - dziennikarz prasowy i radiowy, współautor książki Pęknięte miasto. Biesłan, autor Konduktu umarłych, Kota Syjonu. Prywatnie miłośnik żółwi, kotów i Pałacu Kultury.

Danuta Tymowska - biolożka, tłumaczka, nauczycielka, absolwentka literatury angielskiej na Cambridge University, redaktorka PWN, miłośniczka zwierząt. Obecnie mieszka w Kanadzie z mężem i synami.

Recenzje

Dodaj własną recenzję.

Dodaj recenzję

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst poprzez formularz.Komentarze czytelników

Pozostaw komentarz...